Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > İnce İş

23.11.2012 Cum, 4:25

Reklam

CHP’li İnce’nin tacizine uğradığını söyleyen Fatma B., ‘Kanıt için para teklifini kabul ettim’ dedi ve ekledi: AK Parti ile ilgim yok.

 

Başbakan Yardımcısı ‘ın, CHP Grup Başkanvekili için, “Tek O’nun taciz dosyası var” açıklaması skandal dosyasını açtı. İnce’nin tacizine uğradığını iddia eden Fatma B. ise skandalın perde arkasını TAKVİM’e anlatmaya devam etti. CHP Kadın Kolları’nda çalışan Fatma B.’nin iddiasına göre, genç kadın 2009 yılında kızının öğretmeni tarafından dayak yemesi üzerine, o dönem TBMM Eğitim Komisyonu üyesi olan İnce’nin yanına gitti. İnce, yardım isteyen kadına, “Gereği yapılacak” dedi. Daha sonra ise Fatma B.’yi arayıp, “Abazayım evime gel” dedi. Reddedilince de kadına küfür dolu mesajlar göndermeye başladı. Neye uğradığını şaşıran kadın, suç duyurusunda bulundu. Fatma B., sonraki gelişmeleri ise şu sözlerle anlattı: “Maddi durumum iyi. Paraya ihtiyacım yok. İnce, bana avukatı aracılığıyla 12 bin 500 TL para teklif etti. 4 bin TL’yi hesabıma yatırdı. Geri kalanını yatıracağına dair de taahhütname imzaladı. Tacizi kanıtlamak için parayı kabul ettim. Ama bir kuruşuna bile dokunmadım. Bunların hepsinin belgesi var.”

 

‘DOĞUŞTAN CHP’LİYİM’
Fatma B., taciz skandalının ardından “AK Parti’nin kurgusu” eleştirilerine de şu cevabı verdi: “Ben aileden CHP’liyim. Ne AK Parti ne de AK Partililer ile hiçbir ilgim yok. Her seçimde partim için çalışıp, partime oy kazandırmaya çalıştım. Dün olduğu gibi yarın da CHP’ye oy vermeye devam edeceğim.”

HALKA ÇALIŞMAK!

Muharrem İnce’nin adının karıştığı taciz skandalı, sosyal medyada büyük yankı buldu.
İşte vatandaşların yorumları:
İnce, ince işlere girmiş.
Hiç şaşırmadım doğrusu.
Bu nasıl bir siyaset anlayışı. Yüzkarası… İnce yargılanıp, cezasını çekmeli.
Muharrem İnce, halk için değil, halka çalışıyor galiba.
Sevgiliye en güzel hediye: Abazayım gel!
Abazayım gel: Hahaha siyasetçiye bak!

AVUKAT: O KADIN PARA KOPARTMAK İSTEDİ
CHP’li Muharrem İnce’nin avukatı Haluk Pekşen, taciz iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı: “Bahse konu kadın, bizden para istedi. Senaryonun arkasında kimler olduğunu da bizzat kendisi söyledi. Söz konusu mesajlar da kayıtlı değil. Hepsi iftira. Özellikle onun ismine para yatırdık. Böylece bizden para koparmak istediğini kanıtladık. Sayın Arınç’ın açıklamasından bir gün önce, tanınmış bir iş adamı vasıtasıyla bizlerle uzlaşma arayışına girdi, bu talebi ise kabul görmedi.”

 

BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ
Arınç’ın “CHP’deki kadın vekiller İnce’nin yanında oturmamalı” sözlerine, CHP’den tepki geldi. CHP’li kadın milletvekilleri adına yazılı açıklama yapan Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, “TBMM’nin kadın Başkanvekili sayın Güldal Mumcu’nun odasını basabilecek nitelikteki bir kişiden bizim alacağımız herhangi bir hayat dersi bulunmamaktadır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.