Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > İngiliz hükümetinde Gazze istifası

05.08.2014 Sal, 15:46

İngiliz hükümetinde Gazze istifası

Reklam

 

 

 

ingiliz-hukumetinde-gazze-istifasi-512026-664x354

 

 

 

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Yardımcılarından Barones Seyide Warsi, İngiliz hükümetinin Gazze konusundaki politikasını daha fazla destekleyemeyeceği için istifa ettiğini duyurdu.

 

Pakistan asıllı İngiliz vatandaşı olan Warsi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Derin bir üzüntü içerisinde bu sabah Başbakan David Cameron’a istifamı sundum. Hükümetin Gazze politikasını daha fazla destekleyemem” dedi. Daha sonra Twitter sayfasından istifa mektubunun tamamını yayınlayan Warsi, Ortadoğu’da barış olması gerektiğini belirterek, İngiliz hükümetinin Ortadoğu krizinde uyguladığı yaklaşımın ahlaki açıdan savunulamayacağını ifade etti. Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevinden istifa eden Seyide Warsi, İngiliz kabinesinde görev alan ilk Müslüman kadın konumundaydı.

Öte yandan İngiltere Başbakanı David Cameron, Gazze’ye karşı uyguladığı politika nedeniyle her geçen gün daha fazla eleştiri alıyor. Hamas’ın İsrailli sivillere karşı tavrını kınayan Cameron, İsrail’in kendisini savunma hakkı olduğunu dile getirmişti. Cameron’ın açıklamalarının ardından İşçi Partisi lideri Ed Miliband ise Cameron’ın Gazze politikasını eleştirmiş ve Cameron’ın Gazze’de öldürülen Filistinlilere karşı sessiz kaldığını ifade etmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.