Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > “iPhone 4” Kazığı

29.08.2012 Çar, 17:06

Reklam

Erzurum’da internetten 235 liraya “iPhone 4” cep telefonu sipariş eden esnaf, koliden telefonun maketi çıkınca şok oldu.

 
Erzurum’da esnaflık yapan 3 çocuk babası Ersavaş Ay (43), bir internet sitesinden 235 liraya iPhone 4 cep telefonu siparişi verdi. Özel bir kargo şirketi ile adrese teslim edilen koliyi açan Ay, telefonun reyon tanıtımlarında kullanılan ‘maketi’ ile karşılaşınca şok oldu. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Ay, ”Ben 32 yıllık esnafım böyle dolandırıcılık görmedim” dedi. “iPhone 4’e inanamayacağınız fiyata sahip olacaksınız’ yazılı reklamını gördükten sonra sipariş verdiğini anlatan Ay, “İnternet ortamından bu telefonun bu kadar ucuz olduğunu görünce hoşuma gitti, sipariş verdim. Adresime gelen koliyi teslim aldıktan sonra ücretini ödedim. Koliyi açtığımda reyonlarda tanıtım için kullanılan telefon maketini görünce şok oldum” dedi.

 

“SAHTE REKLAMLARA ALDANMAYIN” UYARISI
Erzurum Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve uygulamaları kapsamında tüketicilerin bu tip pazarlayıcı internet sitelerine girerken çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, “’Hediye kazandınız’, ‘Tek günlük, tanıtım amaçlı ve sınırlı sayıda kampanyayı kazandınız’, ‘iPhone 4’e inanamayacağınız fiyatla sahip olacaksınız’ gibi sözlere inanan tüketiciler, orijinal olmayan ürünleri teslim aldıklarında adeta şok oluyor. Kötü niyetli kişiler bu tür vaatlerle tüketicileri kandırıp telefonda belirttikleri ürünlerin orijinal olmayanını gönderiyor, bir de ücret ödemesi almadan ürünü vermiyor. Ürünü alıp kutuyu açan tüketici ise gördüğü manzara ile adeta şok oluyor ama iş işten geçiyor çünkü alınan ürünün iadesi çok zor” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.