Anasayfa > 5'li Üst Haber, Bilim Teknoloji > iPhone 5 günü!

12.09.2012 Çar, 1:16

Reklam

Teknoloji dünyası bu akşama odaklandı. Son olarak iPhone 4S modelini geçtiğimiz yıl içinde tanıtan Apple bu akşam düzenleyeceği organizasyonla, iPhone 5’i teknolojiseverlerle buluşturacak.

 

Şirketin gelirlerinin yüzde 70’ini tek başına sağlayan iPhone’un yeni versiyonunda eknanın daha büyük, kasanın ise daha ince olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazın LTE’yi destekleyeceği de konuşulanlar arasında. iPhone 5 daha ortaya çıkmadan, satış rakamlarıyla ilgili beklentiler de paylaşılmaya başlandı. Apple severlerin yaklaşık bir yıldır merakla beklediği iPhone 5’in birkaç hafta içinde 10 milyon adetlik satış rakamına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni cihaz sadece Apple için değil, aynı zamanda dünya ekonomisi açısından da oldukça önemli bir yere sahip. Bunun nedeni de ürünün dünya çapında yaratacağı ekonomik etki. JPMorgan’ın yaptığı analizlere göre, yeni iPhone, ABD ekonomisinin dördüncü çeyrek büyümesini yaklaşık 0.5 puan yukarı çekecek.

 

 

Gore Turkcell’le Türkiye’ye geliyor
‘TURKCELL Liderler Konferansı’ 22 Eylül’de dördüncü kez gerçekleşiyor. Dünya çapında marka haline gelmiş önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı konferansın bu seneki konuğu ABD’li siyasetçi, Apple Yönetim Kurulu Üyesi ve Google Üst Düzey Danışmanı, Nobel Ödüllü Al Gore… Gore iş dünyasının önde gelenlerine yapacağı konuşmada, gelişen teknolojilerin liderliğe ve iş dünyasına etkilerini mercek altına alacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.