Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > İş Dünyasından Seçim Yorumu

03.11.2015 Sal, 9:25

İş Dünyasından Seçim Yorumu

Reklam

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsmail Çakmak “Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir” dedi.

MÜSİAD Düzce Başkanı İsmail Çakmak, 1 Kasım Seçim sonuçlarını değerlendirerek “Ülkemiz, 1 Kasım erken genel seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran’da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir. Bugün ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcıdır. Ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur” dedi.

“Milletimiz sözünü söyledi” diyen İsmail Çakmak sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden şiddetin, kanın, gözyaşının, kısaca terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışanlara, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir. 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarına göre, milletimiz, tercihini net bir şekilde tek parti iktidarı yönünde kullanmıştır. 5 aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışı, milletin nezdinde kabul görmemiştir. Milletimiz her zamanki sağduyusu ile ‘7 Haziran’ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır’ demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz. Bu sonuçlar, aynı zamanda, mazlum milletlerin ülkemizden beklentileri bakımından da önemlidir. Özellikle Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar ile kanlı teröre karşı mücadelede daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır. Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, Milli iradeye saygı göstermektir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.