Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > İspir’de ayı avı

07.08.2012 Sal, 12:32

Reklam

Erzurum’un İspir ilçesinde, vatandaşların özellikle ağustos ayında kabusu haline gelen ayıların, yaşlı bir adama saldırması sonucu köylüler silahlanarak iftardan sonrası ayı avına çıkıyor. Köylüler “Yetkililer bize yardımcı olmuyor. Bizde kendi başımızın çaresine bakıyoruz. Ayı öldürme yasağı kalksın yoksa ayılarla başımız dertte. Tarlalarımızı, bahçelerimizi ekip biçmeye giderken çok korkuyoruz acaba ayı çıkıp bize saldırır mı korkusuyla rahat rahat çalışamıyoruz” dediler.

 

 
Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde 3 gün önce meydana gelen olayda, bahçeyi sulamaya giden 75 yaşındaki Mustafa Korkmaz ayı saldırısına uğradı. Dehşet anları yaşayan Korkmaz, komşuları tarafından baygın olarak bulunup ambulans helikopterle Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Korkmaz’ın vücudunun büyük bir kısmında pençe izleri ve yırtılmalar olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

 

 
Geçtiğimiz yıl 31 Ağustos’ta yine Yeşilyurt köyünde meydana gelen ayı saldırısı olayında, bahçeye dut toplamaya inen İspir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz ve 60 yaşındaki Niyese Yılmaz ayı saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş, Hasan Kaçar isimli vatandaş da yaralanmıştı. İspir’de bir önceki yıl meydana gelen ayrı bir olayda da, referandum seçimleri için sandık başkanı olarak görev yapacak olan Çatakbahçe köyü imamı 29 yaşındaki Özer Bakır, köyünden karşı köye giderken yolda uğradığı ayı saldırısı sonucu ölmüştü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.