Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > İspir’de festival sofrası

23.08.2012 Per, 18:55

Reklam

Erzurum İspir-Pazaryolu Dernekler Birliği’nce (İSPADER) düzenlenen “Çoruhtan Kaçkarlara 2012” festivali başladı. Festival alanı renkli görüntülere sahne oldu. Festival alanında toplanan vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekti. Festival 25 Ağustos günü yapılacak Rafting yarışmaları ve konser programı ile son bulacak.

 
Festivalin ilk günü İspir kalesinde Dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, kaçkar senfonisi adı altında tamamen bu organizasyona özgü hazırlamış olduğu senfonik eserini otantik halk sazlarıyla birleştirerek sunacak.
Festival Organizatörü Ahmet Çoşkun “İspir’de Çoruh vadisinde Uluslararası açılımı olacak bir festival gerçekleştiriyoruz. Gelecekte de Uluslararası ciddi anlamda katılımların orda ki etkinliklere güç katacağına inanıyorum. Biz bu organizasyonun başlangıcını yaptık. Böyle bir organizasyonun yapılmasındaki ana amaç belki de hiçbir dönemde duymadığımız kadar içinde yaşadığımız bu süreçte ülke olarak, millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu etkinliğin asıl amacı da bu birlik ve beraberliği sağlayabilmek” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.