Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > İstanbul’da 1.5 Milyon TL’lik Navigasyon Cihazı Operasyonu

03.11.2015 Sal, 13:48

İstanbul’da 1.5 Milyon TL’lik Navigasyon Cihazı Operasyonu

Reklam

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri kaçakçılıkla mücadele kapsamında İstanbul’da gerçekleştirdikleri operasyonda piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL olan navigasyon cihazı ele geçirdi.

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalarda Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce, İstanbul’da bazı firmaların kaçak eşya ticareti yaptıkları bilgisine ulaşıldı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin incelemeleri sonrasında söz konusu firmaların İstanbul Yenibosna’da 5 farklı iş yerine ve depolarına eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde yapılan aramalarda ithalatlarına ilişkin belge ibraz edilemeyen toplam 5 bin 205 adet navigasyon cihazı, 5 adet monitör ve 300 adet kabloya el konuldu. Yakalanan kaçak elektronik eşyaların piyasa değerinin toplam 1 milyon 500 bin TL olduğu tespit edildi.

Olayla ilgili olarak başta firma ortakları olmak üzere şüpheli şahıslar hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefetten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.