Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > İşte Aziziye Otoparkı

23.07.2012 Pts, 18:35

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Merkezi Yönetim Caddesi’nde yapımına başlanan Aziziye Katlı Otopark’ın inşaatı son sürat devam ediyor. Yapımına geçtiğimiz ayın 4’ünde başlanan katlı otoparkın, şartname gereği 100 gün içerisinde bitirilip teslim edilmesi gerekiyor.

 

 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentsel yaşam ve kullanım alanlarını yüksek kalite standartlarına kavuşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, Merkezi Yönetim Caddesi üzerindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak olan Aziziye Katlı Otopark’ın inşaatında çalışmalar gece-gündüz devam ediyor.

 

 
Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediye binası yanındaki Aziziye Parkı içerisinde hayata geçirilecek olan projeyle, hali hazırda 75 araçlık park imkanına sahip doğal zemin üzerine kurulu otoparkın kapasitesi 525 araca çıkartılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Çalışmalara 4 Haziran Pazartesi günü itibariyle başlamış ve ilk kazmayı vurmuştuk. Aziziye Katlı Otopark Projemizi, söz verdiğimiz gibi 100 gün içerisinde tamamlamış ve Erzurum’u büyük bir eksiklikten daha kurtarmış olacağız” dedi.

 

 
BAŞKAN AHMET KÜÇÜKLER: “BİR SORUN DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURULUYOR”

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’daki kamu kurum ve kuruluşlarının büyük bir bölümünün Merkezi Yönetim Caddesi’nde bulunuyor olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunu Aziziye Katlı Otopark projesiyle ortadan kaldıracaklarını bildirdi. Büyükşehir Belediyesi ile Erzurum Valiliği hizmet binalarının arasında otopark olarak kullanılan açık alanın 75 araç kapasiteli olduğunu anımsatan Başkan Küçükler, hayata geçirilecek projeyle bu noktadaki araç kapasitesinin 525’e çıkarılacağını belirtti.

 

 
Öte yandan Merkezi Yönetim Caddesi’nde katlı otoparkın inşaatını yakından takip eden vatandaşlar ise, projenin bu bölgedeki çok büyük bir eksikliği ortadan kaldıracağını dile getirdiler. Vatandaşlar, Erzurum’u modern bir kente dönüştürmek için önemli çalışmalara imzasını atan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, katlı otoparkın hizmete gireceği günü sabırsızlıkla bekleyeceklerini ifade ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.