Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > İstiklal Şairi Akif Anıldı

12.03.2014 Çar, 20:39

İstiklal Şairi Akif Anıldı

Reklam

Oltu Ticaret Meslek Lisesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü veMehmet Akif Ersoy‘u Anma Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

 

Oltu Ortaokulu Salonu’nda gerçekleştirilen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşması TicaretMeslek Lisesi Müdürü M.Haluk Acar, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise yine Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Nihat Korku tarafından yapıldı.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy konulu bir belgeselinde gösterildiği anma programında Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerince bir tiyatro oyunu da sahnelendi.

Daha sonra programın son bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğütarafından okullarda düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve Oltu Başsavcı vekili Ali Fuat Sarıkan tarafından ödülleri verildi.

 

 

 

Anma Programına; başta İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, Belediye Başkanıİbrahim ZiyrekOltu Başsavcı Vekili Ali Fuat Sarıkan, Adalet Komisyonu Başkanı Harun Sadıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Bozkurt, Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.