Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > İsviçre’de Haymana Tanıtıldı

03.11.2015 Sal, 12:00

İsviçre’de Haymana Tanıtıldı

Reklam

30 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında İsviçre’nin Lugano kentinde yapılan dünyaca ünlü 13. İsviçre Uluslararası Tatil Fuarı’nın bu yılki temaları arasında termal turizm de yer aldı.

İsviçre, İsveç, İtalya, Almanya, Fransa, Hindistan, Tayland, Romanya, Bulgaristan ve daha birçok ülkenin katıldığı fuarın Türkiye’den tek temsilcisi Haymana Belediyesi oldu. Termal ve sağlık turizmi açısından önemli bir merkez olan Haymana’nın fuardaki sergide yer almasının ilçenin ve bölgedeki tesislerin uluslar arası bilinirliğinin arttırılmasına katkı sağlayacağı düşüncesi Haymana Belediyesi’nin bu fuara katılmasına etkili oldu. Fuarda ziyaretçiler Harita üzerinde Haymana’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfettiler. İtalyan tercüman aracılığıyla Haymana hakkında bilgi aldılar. Türkçe, İngilizce, Almanca ve İtalyanca bastırılan katalogları ilgiyle incelediler. Haymana Belediyesi’nin Türk lokumu büyük ilgi gördü. Fuarın gala gecesinde 500 yıllık tarihi geçmişi olan beş yıldızlı Hotel Splendide Royal otelinde, fuara katılan büyük şirketlerin seçkin temsilcilerinin katıldığı 40 kişilik davete Haymana Belediyesi özel konuk olarak çağrıldı. Fuarın genel koordinatörü President Of The Swiss İnternational Holiday Exhibition Alessandro Strazzanti’ye Haymana’yı tanıtan Almanca sunum yapıldı.

Haymana Belediyesi Türkiye’den katılan tek stand olduğu için Türkiye Büyükelçiliği Türkiye’yi tanıtıcı fotoğraf, katalog, tanıtımını Haymana Standında son gün gerçekleştirdi. Fuar kapsamında diğer termal tesislerin stand yetkilileri de ziyaret edildi. Fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle öğrencilere ayrılan ilk gün öğrenciler de Haymana standına yoğun ilgi gösterdi.

Haymana Belediyesi gelecek yıllarda uluslar arası alanda daha kapsamlı tanıtım organizasyonları gerçekleştirmeyi hedefliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.