Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Japonya’dan Gönüllü EXPO 2016 Seferberliği

06.11.2015 Cum, 11:24

Japonya’dan Gönüllü EXPO 2016 Seferberliği

Reklam

Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya’nın açılışına sayılı günler kala dünyanın birçok yerinden gönüllüler tanıtım için EXPO 2016 Ajansı ile iletişime geçiyor. 1970’den bu yana dünyanın birçok Exposu’nu gezen Japon Hideo Fujii, internet üzerinden gerçekleştirdiği iletişimde, “EXPO 2016’nın tanıtım gönüllüsüyüm. Türk Exposu’na destek vermek beni heyecanlandırıyor” dedi.

Dünyada gerçekleşen birçok Expo’da görev alan Japon vatandaşlar, EXPO 2016 Antalya Ajansı ile internet üzerinden iletişime geçerek görüntülü görüşme ile gönüllü eğitimi aldı. EXPO 2016 Antalya’ya katılmaları adına Japon vatandaşlarını bilgilendirmek ve Antalya’ya gelebilmeleri adına yol göstermek istediklerini söyleyen Japon Hideo Fujii, “EXPO 2016 Antalya’nın Japonya’da bilinirliliğini artırmak adına gönüllüyüz. Japon katılımcılar için tanıtım materyalleri hazırlamak ve sosyal medya aracılığıyla paylaşımlarda bulunmak istiyoruz. Halkla ilişkiler alanında da çalışmalar yapabiliriz. Türk Exposu’na destek vermek beni heyecanlandırıyor” ifadesinde bulundu.

“ANTALYA’YI ZİYARET ETMEK İSTİYORUM”

İlk Expo deneyimini Kanada’nın Montreal kentinde yaşadığını aktaran Keiko Ueno, 2013 yılında Kore’nin Sunchon Exposu’nda ve 2014’te de Wando Kore Exposu’nda görev aldığını kaydetti. Keiko Ueno halkla ilişkiler çalışanı olarak Mayıs ayında Milano Expo 2015 ziyaret ettiğine de dikkat çekerek, EXPO 2016 Antalya’nın tanıtım gönüllüsü olmak isteğini şöyle anlattı:

“Farklı temalarda EXPO’ları görme fırsatı buldum. EXPO 2016 sayesinde Türkiye ve Antalya’yı ziyaret etmek istiyorum. Japon halkının Türk Bahçesi’ni tanıması için çalışacağım.”

“EXPO SEVER İNTERNET AĞI”

9 dilde yayın yapan EXPO 2016 Antalya Ajansı web sitesinde Japoncanın da yer almasından büyük mutluluk duyduklarını ileten EXPO 2016 Antalya’nın Japon gönüllüleri, Expo 2016 Antalya ile ilgili bir internet paylaşım ağı geliştirmek ve bunu Japonya’daki turistlerle buluşturarak, “EXPO severler internet ağı” oluşturmak istediklerini açıkladılar. Japonca, İngilizce ve İspanyolca bilen gönüllüler, 10 yıldan fazla süredir Japonya’da rehberlik yaptıklarını ve turizm acentalarında aldıkları görevler sayesinde EXPO 2016 Antalya tanıtımı için farklı ülkelerden Japonya’ya gelecek turistlere tanıtım yapabileceklerini söylediler.

EXPO Ajansı ile görüşmelerinin ardından Japonya’nın AICHI Expo Park Center’da yaptıkları etkinlikte EXPO 2016 Antalya’nın tanıtımını yapan Japon gönüllüler, EXPO 2016 Antalya Ajansı ile internet üzerinden iletişim kurarak ajansın gönderdiği tanıtım materyallerini dağıtarak gönüllü tanıtım yaptılar.

23 Nisan 2016’da kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’nın etkinlik takvimini de Japonya’da yer alan kültür ve sanat çalışmalarının gerçekleştiği platformlarda paylaşacaklar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.