Anasayfa > Gündem, Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Kadına şiddete sanatla tepki

30.11.2014 Paz, 13:23

Kadına şiddete sanatla tepki

Reklam

Erzurum Barosu Kadın Hakları Kurulu tarafından kadına şiddetin önlenmesi amacıyla Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından “Kadın Oyunları” konulu tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. 
‘Dünya Kadına Şiddeti Önleme Günü’nde başlatılan etkinlik kapsamında Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Seminer Salonunda Erzurum Barosu Kadın Hakları Kururlu tarafından organize edilerek Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Aydemir’in hazırladığı, ‘kadın oyunları konulu’ oyunu aynı bölümün öğrencileri Özlem Çiftçi, Alev Mercan, Faruk Oğur ve Muhammet Aymaz’ın oynadığı oyun büyük ilgi gördü.
Kadına karşı şiddeti konu alan tiyatro oyunu sergileyen öğrencileri kutlayan Erzurum Barosu Genel Sekreteri ve Kadın Hakları Kurulu Üyesi Avukat İlknur Sarcan, Türk toplum yapısında kadının ayrı bir öneminin bulunduğunu, ifade eden Sarcan, “Kültürde var olan söylemleri uygulamakla yükümlü Erzurum Barosu olarak kadının toplum yapısındaki konumunu yükseltmek, yaşanılan problemleri minimize etmek için imkanlar çerçevesinde böyle bir tiyatro etkinliği düzenledik. Başta Baro Başkanımız Talat Göğebakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.