Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Kara Şövalye Yükseliyor

24.07.2012 Sal, 2:25

Reklam

“KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR” filmi dünya’da gösterimlerine başladı ama Türkiye’de 27 Temmuz’da vizyona girecek.

Biz Türkiye vizyon tarihinin bir hafta sonra olmasını konuşurken kötü bir haber aldık. Vizyon tarihimize üzülmeyi bıraktık.

 

 

Bu arada, Amerika’daki Colorado eyaletinde filmin ilk gün gösteriminde James Holmes adında 24 yaşındaki doktora öğrencisi, sinema seyircilerinden 12 kişiyi öldüren, 58 kişiyi yaralayan katliamı gerçekleştirdi.

 

 

Katil Holmes, yakalandığı zaman kimliği sorulduğunda “ben Joker’im” yanıtını vermiş.

 

 

 

Katil Holmes, internet üzerinden 6 binden fazla mermi temin etmiş. Elindeki bütün silahların yasal yollarla temin ettiği belirtiliyor. Evi bubi tuzaklarıyla doluymuş. İçeriye robot kameralarla girilmiş.

 

Holmes, saygın, eğitimli bir aileden geliyor, kendisinin de henüz doktora yapan bir öğrenci olduğunu biliyoruz. Hatta, sessiz, zeki,  çok iyi bir öğrenci olduğu belirtiliyor. Madalya kazanmış bir askerin torunu.

 

Yönetmen Christopher Nolan “O gece sadece film seyretmek için orada olan kurbanlar için hissettiklerimizi hiçbir sözcük anlatamaz. Dualarımız ve düşüncelerimiz, onlarla ve yakınlarıyla birlikte” der.

 

Bu arada ikinci film olan “Kara Şövalye” filminde başrollerinden biri olan Joker karakterini oynayan Heath Ledger 2008 yılında 29 yaşında kendisine verilen ödülleri alamadan maalesef hayatını kaybetmişti. Bu filmlerin izleyicileri için çok üzücü bir haberdi.

 

“Kara Şövalye Yükseliyor” filmi, vizyona girer girmez 160 milyon dolarlık hasılatıyla hafta sonu rekorunu kırdı. İkinci film olan “Kara Şövalye”nin de 158.4 milyon dolarla hasılat rekoru kırdığını biliyoruz.

 

Filmin yönetmeni Christopher Nolan, dünya da sadece dört tane olan IMAX kamerasıyla çekimlerinin büyük bölümünü çeker. Maalesef, çekimler sırasında bu kamera parçalanır. Kameranın bugünkü fiyatı 500.000$. Bu arada filmin bütçesi 180 milyon Dolar.

 

Amerika’nın en büyük kazanç sektörlerinden biri olan sinema sektörü hepimizi çok etkiliyor ama diğer kazanç sektörü olan silah üretimi ve serbest satışı çok düşündürücü, bir an önce önlem alınmalı.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Melahat KAPLAN

Musa’nın çocukları Suriye’yi de arkadan vuruyor? Yahudi’nin NATO’su kana doymuyor diye, degil mi?
Selamlarla…

Melahat KAPLAN

30.07.2012, 15:33
dağlar

tatildemisiniz

29.08.2012, 14:58