Anasayfa > Yaşam > Karaçoban’da Ahşap Hediyelik Kursu

15.07.2012 Paz, 21:27

Karaçoban’da Ahşap Hediyelik Kursu

Reklam

Erzurum’un Karaçoban İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Erzurum Çalışma ve İş Kurumu’nun işbirliği ile açılan Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

 

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene ilçe kaymakamı Turgay Gülenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Aydın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemil Bülbül katıldı.Bayan kursiyerlerin belgelerini kaymakam Turgay Gülenç, Milli Eğitim Müdürü Fatih Aydın ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemil Bülbül verdi.

 

Törende konuşan kaymakam Turgay Gülenç “Bayanların daha çok üretim ve iş hayatında yer almaları adına faydalı oldu. Bayanların eğitime ve meslek sahibi olmalarına önem verildi. Buna benzer kurslar açıldı. Devam edecek kurslar sayesinde bayanlar sosyalleşiyor. Gülenç eğitim alıyorlar, para kazanıyorlar ve ailelerine destek oluyorlar. ” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Aydın ise başarıyla tamamlayan bayan kursiyerlere bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. Aydın özellikle Karaçoban İlçesinde bu tür faaliyetlerin süreklilik kazanmasını ve daha çok bayanların katılmasından dolayı memnun olduğunu söyledi. Daha sonra törende konuşan halk eğitim merkezi müdürü Cemil Bülbül ise katkılarından dolayı başta Erzurum Çalışma ve İş Kurumu’na, ilçe kaymakamlığına ve milli eğitim müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Bülbül 2011-2012 yılı kurslarını Temmuz ayı itibariyle 1700 kursiyerin kurslara katıldığını ve bunlardan 1400 kursiyerin kursu başarıyla tamamlayarak belgelerini aldıklarını belirterek, gelecek yıla kadar bu rakamın daha yüksek olması için çabalarının devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.