Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Kars AK Parti Dedi

01.11.2015 Paz, 21:49

Kars AK Parti Dedi

Reklam

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 35,60 puanla Kars’ta 2 milletvekili çıkarttıklarını belirtti.

AK Parti İl Başkanlığı’nda binlerce Karslı ile Kars’tan 2 milletvekili çıkarmanın sevincini yaşayan AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, 7 Haziran seçimlerinin ülkemizde yaşandığını ve ülkemizin AK Parti iktidarı olmayınca bir kaosa girdiğini kaydetti. İl Başkanı Adem Çalkın gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin omurgasının AK Parti olduğunu söyledi.

Çalkın, “AK Partisiz bir Türkiye bugün hiçbir hedefe ulaşamamaktadır. Allah’a hamd olsun 1 Kasım milletin sağduyusuyla, milletin desteğiyle, milletin güveniyle AK Partiyi tekrar tek başına iktidar etmiştir. Aynı şekilde şehrimizde de 2 milletvekili çıkararak milletimiz bizi ihya etmiştir. Üzerimize çok büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Bu milletin zaferidir. Bizlerle beraber çalışan milletvekilimiz Ahmet Arslan’a, Yusuf Selahattin Beyribey’e ve aynı zamanda çok büyük emek ederek bizlere bu zaferi yaşamamıza sebep olan Suat Ögel’e, teşkilatlarıma ve bütün Kars halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 35,60 puanla Kars’ta 2 milletvekili çıkarttıklarını ifade eden Çalkın, “Daha önce de 22, 23, 24. dönemlerde de 2 milletvekilimiz vardı fakat 25. dönemde bir milletvekiline düştük. Kars tekrar AK Parti’yi tercih etti, Kars tekrar AK Parti’nin üzerine sorumluluk yükledi ve bu neticede 2 milletvekili çıkarttık. Kars halkına teşekkür etmek istiyorum diye konuştu. Kesin olmayan sonuçlara göre Kars’ta partilere göre oy dağılımı şöyle:

AK Parti 50 bin 265, HDP 48 bin 601, CHP 21 bin 315 ve MHP 17 bin 579.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.