Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Üst, Video Haber > Kayınpeder damat adayını böyle öldürdü

12.03.2014 Çar, 16:18

Afyonkarahisar’da dün gece sokak ortasında damat adayının üzerine kurşun yağdıran babanın dehşet veren görüntüleri kameralara yansıdı.

İddialara göre yarın kızı ile nikah tarihi alan damat adayını kurşun yağmuruna tuttu. Cinayetten sonra hırsını alamayan kayınpeder cesede tekme ve yumruk attı.

Afyonkarahisar kent merkezi Kurtuluş Caddesi üzerine dün gece meydana gelen olayda, Şehmuz N., (53) yarın kızı ile nikah tarihi aldığı öğrenilen damat adayı Mustafa Dönmez’e (34) yanındaki tabancası ile 8 kurşun sıkarak öldürdü. İddialara göre, kızı Kısmet N.’i (22) ile yaklaşık 7 aydır birlikte olan Mustafa Dönmez’i sokak ortasında kurşun yağmuruna tutarak öldüren Şehmuz N.’nin cinayeti dedikodular üzerine işlediği belirtildi.

ÖNCE ÖLDÜRDÜ SONRA TEKMELEDİ

 

Kızı ve eşi Zübey’de N. ile 4 yıldan beridir görüşmediği ve İzmir’de oturduğu öğrenilen baba Şehmuz N.’nin kızı kaçtığı için evliliğine onay vermediği kaydedildi. Cinayetin ardından olay yerine gelen polis ekiplerine tabancası ile birlikte teslim olan Şehmuz N., ifadesinde, cinayeti namusu için işlediğini ve devlet ne ceza verirse versin razı olduğu belirtildi.

 

 )

 

CİNAYET ANI KAMERADA

Cinayetin işlendiği sokakta bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyanların olayın dehşetini gözler önüne serdi. Görüntülerde, zanlı Şehmuz N.’nin, cinayetin ardından hırsını alamayarak Mustafa Dönmez’e tekme ve yumruk attığı da gözleniyor. Güvenlik karmasına yansıyan olay anı ise şöyle:
“Kameraya önce Kısmet N. ile annesi Zübeyde N. giriyor. Arkasından cinayete kurban giden Mustafa Dönmez’in anne ve kızının arkasından ilerlediği gözleniyor. Yaklaşık 3 saniye sonra arkadan Dönmez’e yanaşan Şehmuz N., silahını çekip bir metre mesafeden ateş etmeye başlıyor. İlk kurşunla yere yığılan Dönmez, daha sonra sırt üstü yere yatıyor. Daha sonra Dönmez’in baş ucuna gelen Şehmuz N., silahını bir kez daha doğrultarak Dönmez’e ateş etmeye devam ediyor. Kameralara yansıyan görüntülerde Şehmuz N.’nin, Dönmez kıpırdadıkça silahını ateşlemeye devam ettiği ve 8 el ateş ettiği gözleniyor. Olaydan yaklaşık 1 dakika sonra eğilip kurşun yağmuruna tuttuğu damat adayının nabzına bakan Şehmuz N., bu defa hırsını alamayarak Dönmez’e, yumruk ve tekme atmaya başlıyor. Daha sonra olay yerinin çevresinde dolanmaya başlayan Şehmuz N., yaklaşık 3 dakika sonra olay yerine gelen sivil polislere silahı ile birlikte teslim oluyor.”

 

CİNAYETE TANIK OLAN ANNE VE KIZI GECEYİ HASTANEDE GEÇİRDİ

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde baba Şehmuz N.’nin silahını ateşlemeye başladıktan sonra kızı Kısmet N. ve eşi Zübeyde N.’nin kaçarak bir markete sığındıkları da gözleniyor.
Öte yandan, cinayete kurban giden Mustafa Dönmez’in kent merkezinde tekel bayisi işlettiği ve 3 ay kadar önce eşinden boşandığı ve ilkokulu giden 2 erkek çocuğunun olduğu öğrenildi.
Cinayetin ardından olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alınan Şehmuz N.’nin ise, polis sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edileceği belirtildi. Olayın ardından, şoka giren Kısmet N. ve annesi Zübeyde N.’nin ise dün geceyi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde müşahede altında geçirdikleri öğrenildi.

 

Olayla ilgili polis tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.