Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Kemerburgaz’da Yönetici Koçluğu Konferansı Düzenlenecek

03.11.2015 Sal, 12:24

Kemerburgaz’da Yönetici Koçluğu Konferansı Düzenlenecek

Reklam

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (İKBU) ve YDY Danışmanlık tarafından düzenlenen yönetici koçluğu uygulamasının bilimsel ve psikolojik bir perspektifle ele alınacağı ‘Yönetici Koçluğunun Dönüştürücü Gücü’ başlıklı konferansa, Yale Üniversitesi Klinik Psikoloji Profesörü Dr. Lawrence Vitulano ve ekibi Monica Nordhaus ve Dr. Michael Vitulano katılacak.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Yönetici Koçluğunun Dönüştürücü Gücü’ konferansı 6 Kasım’da, saat 12.00’da üniversitenin Mahmutbey Yerleşkesi Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. İngilizce yapılacak konferansta simultane tercüme yapılacak.

PRATİK UYGULAMALAR BİLİMSEL ZEMİNDE ELE ALINACAK

‘Yönetici Koçluğunun Dönüştürücü Gücü: Liderlik Gelişiminde Kişiye Özelleştirilmiş Yaklaşım’ konferansında Yöneticilik ve liderlik becerileri kazanmak ve geliştirmek için etkili bir yöntem olan ve sağlık ve eğitim gibi kritik kamusal sektörlerde de lider gelişiminin önemli araçlarından birisi olarak kullanılan yönetici koçluğunun psikolojik ve bilimsel yönlerinin ele alınacak. Konferansta, Dr. Lawrence Vitulano’nun liderlik gelişiminde kişiye özelleştirilmiş yaklaşımı pratik uygulamalar ve bilimsel zemini ile beraber ele alınacak, psikoloji ve nörobilimden beslenen ve bilimsel verilere dayalı yönetici koçluk uygulamalarının iyi örnekleri anlatılacak. Konferansta ayrıca berrak düşünebilme ve odaklanabilme gibi özelliklerin önemsenmesi ve kurumlarda koçların takım olarak çalışması gibi konular da masaya yatırılacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.