Anasayfa > Ekonomi, Gündem > Kenan Acıkök: “İstikrar Tamam Şimdi Çalışma Zamanı”

03.11.2015 Sal, 16:48

Kenan Acıkök: “İstikrar Tamam Şimdi Çalışma Zamanı”

Reklam

Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök, seçimin ardından yaptığı değerlendirmede, birinci parti olarak iktidara gelen AK Parti’yi tebrik ederek, “İstikrar tamam, şimdi çalışma zamanı” dedi.

Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök seçim sonuçları ile açıklamalarda bulundu. Acıkök, değerlendirmesinde şunları söyledi: “1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yüksek bir katılım oranıyla gerçekleştirilen genel seçimlerde Milletimiz, büyük bir olgunlukla iradesini sandıkta göstermiştir. Böylece Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha göstermiştir.

Meclise giren dört partinin AK Parti, CHP, MHP ve HDP ile halkın oyunun yüzde 97 oranında Meclis’te temsil edilecek olması demokrasimizin geldiği nokta bakımından da ayrıca önemli ve sevindiricidir.

Seçimlerde büyük bir başarı göstererek milletimizin teveccühünü kazanan Tek başına iktidar olan AK Parti’yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutluyorum.

Ülkemizde son 2 yılda 4 farklı seçim süreci yaşadık. Artık yoğun seçim gündemini geride bırakarak, yeniden ve daha güçlü bir tek parti iktidarının sandıktan çıkmış olması, istikrar, huzur ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır.

Türkiye şimdi bu fırsatı kullanmalı, ekonomiye ve reformlara odaklanmalıdır. Hepimiz uzlaşı içinde birlikte çalışarak, istişare ederek ve ortak akıl ile tüm meselelerimizin üstesinden gelebiliriz.

Sağlık Turizmi başta olmak üzere tüm sektörlerde ticari hareketlilik bekliyoruz. Özellikle yurtdışından gelecek yatırımcılar için istikrar çok önemliydi seçimin sonuçlanması ile birlikte bu istikrar yakalanmış oldu.Sağlık Turizmi ve diğer faaliyet alanlarımızda yakın ülkelerden önümüzdeki aylarda ciddi iş bağlantıları bekliyoruz. Şimdi hep birlikte ülkemiz için çalışma zamanı”.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.