Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Vali Büyük’e Ziyaret

05.11.2015 Per, 13:00

Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Vali Büyük’e Ziyaret

Reklam

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, beraberinde Yürütme Kurulu Üyeleri ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, Kent Konseyinde yeni yapılan seçimin ardından Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte göreve başladıklarını söyledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ünal, kadınların yaşamda var olan sıkıntılarının çözümü ve yaşanabilecek sorunların önlenmesi konularında çalışmalar yürüteceklerini de sözlerine ekledi.

Vali Mustafa Büyük ise vatandaşın hizmeti konusunda çalışan sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini önemsediğini ve desteklediğini dile getirip, özellikle kadınlara yönelik yapılan çalışmaların daha da önemli olduğunu vurguladı.

Toplumun ve ailenin temeli olan kadınların asla ezilmediği, ayrımcılığa tabi tutulmadığı, horlanmadığı ve istismar edilmediği, şiddete maruz kalmadığı bir dünya oluşturmaya katkı sağlamak, başta yöneticiler olmak üzere tüm insanların en önemli sorumluluklarından biri olduğunu belirten Vali Büyük, “Kadınlarımızın sosyal statülerinin iyileştirilmesi, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlendirilmesi, bireysel ve toplumsal mücadelede daha cesur davranabilmeleri için gerekli desteğin verilmesi, başta kamu otoritesi olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin öncelikli ve hayati derecede önemli görevidir. Bu vesile ile Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin tüm üyelerine, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ve beraberinde heyetin ziyarete, kadının toplumsal statüsünün korunması ve yükseltilmesi yolunda yapılan çalışmaların irdelenmesiyle sürdü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.