Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Slayt Haber > Kılıçdaroğlu Erzurum’da

22.11.2014 Cts, 14:38

Kılıçdaroğlu Erzurum’da

Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) CHP’yi bölmeye çalıştığı iddialarına yönelik MİT’i Alman Gizli Servisi Gestapo’ya benzeterek, “Devlet kurumları devlet için çalışsın, iktidar için değil” dedi.
Bugün sabah saatlerinde THY uçağıyla Erzurum’a gelen Kılıçdaroğlu, havalimanında çok sayıda partili tarafından karşılandı. Uzunca bir araç konvoyuyla şehir turu atarak CHP Gençlik Kolları Merkezinin açılışını yapan Kılıçdaroğlu, gençlik kolları mensuplarıyla bir süre sohbet etti. Daha sonra gazetecilere MİT’in CHP’yi bölmeye çalıştığı yönündeki iddialara cevap veren Kılıçdaroğlu, MİT’i 1934 yılında Alman devletine değil de Alman hükümetine hizmet için kurulduğunu öne sürdüğü gizli servis Gestopa’ya benzetti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Cumhuriyetin değerlerini savunan AKP’nin karşısında tek bir parti var o da CHP. Siyasi partiler devleti yönetmek için iktidara gelirler. Devlet olmak için değil. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi şu an bir devlet partisi gibi. Devletin kurumları devlete değil AKP’ye hizmet ediyorlar. Bunlardan birisi de MİT içerisindeki bir gruptur. Yasa ile kurulmuştur. Biliyorsunuz Almanya da Gestapo da yasayla kurulmuştur. Gestapo’nun özelliği Alman devletine değil Alman hükümetine hizmet ediyordu. MİT, bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım, bu çaba içerisine girmesin.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.