Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Kılıçdaroğlu Yeniden Başkan

18.07.2012 Çar, 0:12

Kılıçdaroğlu Yeniden Başkan

Reklam

CHP’de 34. Olağan Kurultay’ın birinci günü genel başkanlık seçimi ile sona erdi. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu 1164 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Kılıçdaroğlu oylama sonuçlarının açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yaparak teşekkür etti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kardeş kavgasının olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği, barışın, huzurun, onurun olduğu bir ülke için yola çıktık. Yolculuğumuz devam edecek” dedi.

Sanatçı Onur Akın’la sahneye gelen ve Akın’ın, “Bir ıslık da sen çal” şarkısı eşliğinde salonda bulunanları selamlayan Kılıçdaroğlu, değişim, dönüşüm, aydınlık bir Türkiye için, hiç kimseyi ötekileştirmemek, herkesi kucaklayarak, baştacı ederek, Türkiye’yi yaşanabilir bir ülke yapmak adına yola çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Kardeş kavgasının olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği, barışın, huzurun, onurun olduğu bir ülke için yola çıktık. Yolculuğumuz devam edecek. Bu süreçte destek, gönül veren, el veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepinize yürekten muhabbetlerimi sunuyorum.”

Kılıçdaroğlu‘nun teşekkür konuşmasının ardından kurultayın birinci gün çalışmaları tamamlandı. Kurultay Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerine seçim yapmak üzere yarın sabah 08.30’da yeniden toplanacak.

İLK GÜNÜNDE CHP KURULTAYI

Kurultayın başlamasına saatler kala sabah erken saatlerde Ankara Arena doldu. Tribünlerde dikkat çeken pankartlar hep “özgürlük” üzerine oldu. Geçen kurultayda olmayan eski Genel Başkan Deniz Baykal bu kez salondaki yerini aldı. Kemal Kılıçdaroğlu salona yoğun sevgi gösterileri arasında girdi, sağına örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ı alarak oturdu. Konuşmasında ulusal söyleme dönüş ve laiklik vurgusu yaptı. Salonda bunlar olurken salon dışında da ‘Oğlum Bak Git’ tişörtleri satılıyordu. Hürriyet 

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.