Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia

07.08.2012 Sal, 13:24

Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia

Reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin dün düzenlenen MYK toplantısında kendisi ve bazı vekillerin dinlendiğini söyledi ve ”Önlem alması gereken hükümet. O almadıktan sonra biz ne yapalım. Çalmadık çırpmadık, neden korkacacağız” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın önceki gün verdiği “MİT, CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu ve üç arkadaşımızı izliyor mu?” çerçevesindeki soru önergesi dün toplanan parti MYK’sında değerlendirildi. Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, “Daha önce de sadece bizim değil, diğer arkadaşlarımızın da dinlendiğini, izlendiğini söylüyorduk. Demek ki yeni bir süreç başlatmışlar. Önlem alması gereken de hükümet. O almadıktan sonra biz ne yapalım. Çalmadık çırpmadık, neden korkacacağız ayrıca” değerlendirmesi yaptı.

 

 

 

Genel Başkanla birlikte 4 CHP’li

Tarhan da soru önergesiyle ilgili olarak Hürriyet’e, “Bizzat MİT’in içinden gelen bir bilgiye istinaden harekete geçtik, soru önergemizi hazırladık. Yaklaşık 10 gün önce başlayan bir süreç. Bize gelen bilgiye göre Sayın Genel Başkan ve benimle birlikte üç arkadaşımız izleniyor. Yalnızca telefon değil, gezici araçlarla tüm hayatımızın, evlerin, çalışma bürolarının izlenmesi söz konusu. Bir hata yapmamız bekleniyor, aksi taktirde de ‘kes yapıştır’ yöntemiyle gerçek dışı konuşmaların yaratılması amaçlanıyor” dedi.

 

 

 

Gündem değiştirmek amacıyla

Tarhan, “Hükümet, pek çok alandaki başarısızlığını örtmek amacıyla gündem değişikliği amacında. Bunu da bizi izleyerek yapmayı planlıyor. Soru önergesinden bir sonuç çıkmayacağını biliyorum lakin kayda geçmesi, kamuoyunun dikkatinin çekilmesi amacıyla önergeyi verdim” dedi.

 

 

 

Koç’un soruları

Parti Sözcüsü Haluk Koç da “Çok ciddi bir konuyla karşı karşıyayız. Bir açıklama bekliyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, aile bireyleri,CHP’nin milletvekilleri böyle bir teknik takip altında mıdırlar ve Sayın Başbakan’ın bu konudan bilgisi var mıdır? Varsa bunu hangi hukuk yöntemiyle açıklama durumundalar?” diye sordu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.