Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Kim Bilir!

10.10.2013 Per, 17:21

Kim Bilir!

Reklam

Kibariye’nin 1980 yıllarında seslendirdiği “ Kim Bilir Bu Gidişin Bir Sonu Olacakmı” adlı parcasını yazıma başlık atacağım hiç aklıma gelirmiydi?

 

Bir kaç söz, bir kaç türkü sığdı küçücük valizime! Adresi bile değiştirdim, hüzün hala benimle ! Tesbih çekenler, zikir çekenler, birde dert çekenleri çekseler ne görürler acaba? Yüreğimdeki boşluğu nasıl doldurayım, nasıl terk edeyim bu diyarı! Kardan önce hüzünler yağdı bu diyara? Eskisi gibi değil cadde ve sokaklar? Hıçkırıklara boğuldu köhnemiş evler! Yağmurda küsmüş, karda artık eskisi gibi yağmıyor? Terk mi edeyim bu diyarı!

 

 

Camide yaralıya yardım yasak. Adaylık için reklam  ve siyaset yapmak serbest, ömür boyu kaskolu siyasetçilere..! Kilise çanıyla, ezan sesini ayırt edemeyenlerin çığlıklarına eşlik edenlere gerekli cevabı veremeyen siyasi dinazorlar ve ahbap çavuşlar kahveniz nasıl olsun!

 

 

Yitirdin bulaman gönlümün güzel hatrını , yinede gönlüm sendedir, sende!

“ İçince insan sırlarını ortaya döker ”  Ne olduysa, ne yaptıysa milli içkimiz ” ayran” dır söylemiyle başladı.! Sonra gelsin ısmarlama paketler! İçinde gizlediği sırlar birer birer saçıldı etrafa. Sen neymişsin milli içkimiz “ Ayran “. Hayallerinizin üstündeki sisleri kaldırarak, kendinize bir iyilik yapın bir bardak ayran ısmarlayın kendinize. Bırakın hayatı yoksul gecelerinize ! Empati yapın ağlayan zenginlerle, gezintiye çıkın sizde  gemi’ciklerle.

 

 

İçkiyi fazla kaçırınca, insanı sızdırır.Ayranı fazla kaçırınca, mışıl mışıl uyutur. Uyu Türkiyem uyu!! Sessiz kalan saz arkadaşlarımızla; hep beraber koro halinde seslendirelim!

 

Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı?

Ahh nasıl yollarına bakacağım kim bilir?

Ufkumda bakan güneş bu sabah doğacak mı?

Kalben ne kadar dertli olacağım kim bilir?

Keyifli dinlemeler dileklerimle, Ülkü İle Esen Kalınız…

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

vedat refayeli

senin kalemin yürek galiba ağabey. hep yazsın o yürek..

10.10.2013, 17:36