Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yaşam > Kimsesiz ve muhtaç yaşlılara iftar yemeği

27.07.2012 Cum, 13:09

Kimsesiz ve muhtaç yaşlılara iftar yemeği

Reklam

Erzurum Ticaret Borsası, Ramazan ayı münasebetiyle Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, Yakutiye ilçe sınırlarında tespit edilen kimsesiz ve muhtaç yaşlılara iftar yemeği verdi. Erzurum Ticaret Borsası Hizmet binasında gerçekleştirilen iftar yemeği samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

 
Yakutiye Kert Konseyi Genel Sekreteri Nazan Soysal ile Konsey üyelerinin de hazır bulunduğu İftar yemeğine ,Yakutiye ilçe sınırları içerisinde tespit edilen bakıma muhtaç ve kimsesiz 50 kişilik yaşlı grubu ile Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut katıldı.

 
Erzurum Ticaret Borsasın da iftar için gerçekleştirilen programa katılan Yakutiye Belediyesi Belediye Başkanı Ali Korkut, Mübarek Ramazan ayı sebebiyle gerçekleştirilen organizasyondan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, yaşlılarımıza olan desteğimizin her zaman artarak devam edeceğini belirtti.
Yaşlı ve kimsesizlerin her daim baş üstünde olduklarını dile getiren ,Yakutiye Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Soysal ile Yakutiye Kadın Meclisi Başkanı Yrd.Doç.Dr.Seher Ergüney , amaçlarının kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılarımızın senede bir gün değil, her gün desteklenmesi ve yaşlılarımıza gereken desteğin verilmesini amaçladıklarını ve bu anlamda Erzurum Ticaret Borsası’nın desteğini yakinen gördüklerini ,Bugün burada yaklaşık 50 yaşlımıza verilen iftar yemeğinden memnuniyet duyduklarını ve Borsa Başkanımız Hakkı Hnıslıoğlu’na kendilerini unutmadığı için teşekkür ettiklerini belirtti.
Erzurum Ticaret Borsası Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu ise, ramazan ayının hoşgörü ayı olduğunu birlik ve beraberliğin bu ayda daha çok pekiştiğini belirterek” Biz de bu amaca uygun olarak bir araya geldik. Yaşlıların geçmiş ile günümüz arasında köprü vazifesi kuran en değerli varlıklar olduğunu biliyoruz. Bu anlamda Hayatlarını ülkeye ve topluma hizmete adamış yaşlıların rahat bir şekilde hayatlarını sürdürmelerinin en doğal hakları olduğunu, bugün yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı ve onların sıkıntılarının giderilmesi konusundaki çabalarımız ve hassasiyetimiz , inşallah bundan sonraki süreçte de artarak devam edecektir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.