Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > Kırkıncı Hoca: Oyumuz AK Parti’ye

29.03.2014 Cts, 3:38

Kırkıncı Hoca: Oyumuz AK Parti’ye

Reklam

Mehmet Kırkıncı’dan Erdoğan’a açık destek. Kırkıncı hakkında çıkan yalan beyanatlara karşı uyardı ve Erdoğan’ı desteklediklerini açıkladı.

 

Said Nursi talebesi Gülen’in hocası da sayılan Mehmet Kırkıncı’dan gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar. Mehmet Kırkıncı seçimlere sayılı günler kala hakkında çıkartılan yalan beyanlara sert tepki gösterdi. Kırkıncı “Üstadımız, Demokrat Partiyi açıkça desteklemiştir. Nur Talebeleri de aynı yolu takip ederek Halk Partisi karşısında mücadele veren ve çok hayırlı işlere imza atan Ak Parti hükümetini desteklemişlerdir ” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

 

İşte o açıklama

Daha önce son hadiselere ve hükümetimize bakışımla ilgili beyanatlarda bulunmama rağmen, seçimin yaklaşmış olduğu bu günlerde hakkımda tamamen hakikat dışı haberlerin yayıldığını esefle işitiyorum.

Nur talebeleri olarak yarım asrı aşan bir zamandan beri seçimlerde takip ettiğimiz yol belli olup halen aynı istikamet üzerindeyiz. Üstadımız, Halk Partisinin başa gelmesi halinde komünist kuvvetlerin memlekete hakim olacağını açıkça beyan ederek, Halk Partisi karşısındaki en büyük sağ parti olan Demokrat Partiyi açıkça desteklemiştir. Nur Talebeleri de aynı yolu takip ederek ve sevad-ı azama tabi olarak, Halk Partisi karşısında mücadele veren ve çok hayırlı işlere imza atan Ak Parti hükümetini desteklemişlerdir ve desteklemeye devam etmektedirler. Bu meyanda benim de aynı kanaatte olduğumu efkâr-ı umumiyeye bir kez daha bildirmem zaruret halini almıştır.

YENİŞAFAK

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.