Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Video Haber > Komisere linç girişimi

24.11.2012 Cts, 15:54

Uşak’ta 2 hırsızlık zanlısını yakalamak için bir mahalleye giden polis ekipleri, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Çıkan arbedede polisin silahından çıkan kurşunla bir kişi yaralanması üzerine komiser linç edilmek istendi. Yaralı vatandaş ve saldırıya uğrayan komiser hastaneye kaldırıldı.

 

Kentte gergin saatler, polis ile iki hırsızlık zanlısı arasındaki kovalamacayla başladı. Polis, kullandıkları aracı bırakarak kaçan iki zanlıyı bir mahallede sıkıştırdı. Bu sırada çevredekilerle polis ekipleri arasında tartışma çıktı. Tartışma arbedeye dönüştü. İddiaya göre polislerden birinin silahından çıkan kurşun Kenan Kapısız isimli bir kişinin başına isabet etti. Bunun üzerine ortam daha da gerildi. Mahalle sakinleri, bir komiseri linç etmek istedi.

 

Başından kurşunla yaralanan vatandaş hastaneye kaldırıldı. Mahalle sakinlerinin saldırısına uğrayan komiser de hastanede tedavi altına alındı. Olay sonrası Kenan Kapısız’ın akrabaları Uşak Devlet Hastanesi önüne toplandı. Kalabalık grup burada da polise taş, sopa ve sandalyelerle saldırdı. Polis ekipleri, grubu, biber gazı ile uzaklaştırdı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.