Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Korkut, ellerinden tutup sinemaya götürdü

28.11.2014 Cum, 15:18

Korkut, ellerinden tutup sinemaya götürdü

Reklam

Erzurum’un Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Arıbahçe köy/mahalle okulundan gelen ‘başkanım bizi sinemaya götür’ çağrısına duyarsız kalmadı. Köy ilkokulunda okuyan 44 öğrenci, okullarından araçlarla alındı, üç boyutlu film izlediler. Sinema salonuna Başkan Korkut ile öğrenciler el ele girdiler.

Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Arıbahçe köy/mahallesinde incelemede bulunurken, çocuklardan gelen sinema isteğini umutmadı, onları sinemaya götürdü. Belediye Başkanı Ali Korkut, köylü çocukları okullarından araçlarla aldırıp, sinemaya götürdü. Öğrencilere, oyuncak hediye eden Korkut, sinema sonrası ise çocuklara hamburger ikramında bulundu. Korkut, “Çocukların sevindiğini görmek herşeyin üstünde. Onlara güzel bir gün geçirtebildiysek kendimizi mutlu sayarız” dedi.

Arıbahçe Köy/Mahalle İlköğretim Okulu öğrencileri Yakutiye Belediyesinin organizasyonuyla çocuk dünyalarnın en önemli anısını yaşadılar.  Belediye Başkanıyla el ele sinema salonuna girdiler, Arımaya filmini üç boyutlu izlediler. Birçoğunun ilk defa gittiği sinema onlar için ayrı bir zevk oldu. Çocuklar sinemanın ardından yemeğe gittiler. İlk defa bir AVM gezintisi yapan minik öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okundu. Onlar için yeni bir duygu daha yaşatıldı. Öğretmenleri ‘öğrencilerimiz bayramlıklarını giymişlerdi.  Şehir, sinema, alışveriş merkezi, çocuk menüsü yediler. Belediye Başkanımız Ali Korkut’a çok teşekür ediyoruz. Onlar için unutulmaz bir anıydı bu” diye öğrencilerinin duygularını dile getirdiler.

Okul MÜdürü Erkan Canbaz, “Okul mevcudumuz 44’tü. 44 öğrencide etkinliğe katıldı. Önceden de Belediye Başkanımız ana sınıfımıza eğitim materyalleri, okul öğrencilerimize ise eğitim yardımı yapmıştı. Şimdi son noktadayız. Çocuklarımız sevinçten uçuyorlar. Onlar için iyi bir anı, eğitici ve öğretici gün oldu. Başkanımız Ali Korkut’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.