Anasayfa > Yerel Haber > Köy Evi Görenleri Büyülüyor

01.11.2015 Paz, 8:24

Köy Evi Görenleri Büyülüyor

Reklam

Muş’ta, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Kemal Arat’ın kendi imkanlarıyla oluşturduğu köy evi, devlet büyüklerinin fotoğrafları ve Türk Bayrağı ile donatılmış.

Muş’un Korkut ilçesine bağlı İçboğaz köyünde ikamet eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Genel Meclis Üyesi Kemal Arat, kendi imkanları ile köy evi yaptı. Taziye, düğün ve köye gelen konukların gece kalabileceği ve içerisinde lavabo ile banyosu olan köy evi sayesinde rahata kavuştuklarını belirten Kemal Arat, köy halkının oldukça memnun kaldığını söyledi. İçboğaz köyünün örnek bir köy olması için her zaman gayret sarf ettiklerini ifade eden Arat, “Ben iki dönemdir il genel meclis üyeliği görevi yürütüyorum. Şu anda AK Parti İl Genel Meclis Üyesiyim. Sürekli köyümüze misafirler geliyor ve bu yüzden köy evi oluşturdum. Gelen misafirlerimizin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortam hazırladım. Köy evimizde oturma grubu ve aynı zamanda akşam kalınabilecek bir yer. Gelen misafirlerimiz burayı kendi evlerindeymiş gibi kullanabiliyor. Hem lavabosu hem de banyosunun da mevcut olduğu köy evimiz, köyümüzde de güzel bir ortama vesile oldu” dedi.

Köy evinin içini başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar ile Muş’ta görev yapmış valiler, garnizon komutan komutanları, albaylar, kaymakamlar ile ay yıldızlı bayraklarla donatan Arat, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve beraberliği için dua ettiklerini kaydetti. Türkiye’de yaşayan herkesin bu ülkenin birlik ve beraberliğini korumakla mükellef olduğunu vurgulayan Arat, “Ülkemiz geçmişte çok büyük savaşlar geçirdi. Bu savaşlarda en çok zulmü ise bizim bölge halkımız yaşadı. Gerek Rus gerekse Ermenilerden. Bu yüzden ülkemizin şu an gelişmesi ve büyümesi ile dünyada söz hakkı olması bizi gerçekten sevindiriyor. Bizim köyümüzde Kürt ve Araplar yaşıyor. Biz kardeşiz ve Müslüman’ız. Hepimiz ülkemizin aşığıyız. Bu yüzden odanın içini devlet büyüklerimizin resimleri ve bayrağımızla süsledim. Gelen misafirlerimiz bu görüntüye hayran kalıyorlar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.