Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Köy Muhtarı: Kızım ile Yeğenimi PKK Kaçırdı

05.07.2014 Cts, 13:41

Reklam

Erzurum‘un Köprüköy İlçesi’nin Mescitli Köyü Muhtarı Ali Rıza Aras, kızı ve yeğeninin PKK tarafından 1.5 ay kadar önce kaçırıldığını söyledi. KöprüköyKaymakamı Ersin Soylu ise kızların kayıp başvurularının alındığını ancak kaçırılma olayı olmadığını belirtti.

 
ANİDEN ORTADAN KAYBOLDULAR

Mescitli Köyü Muhtarı Ali Rıza Aras’ın 18 yaşındaki kızı Esengül Aras ile yeğeni 17 yaşındaki Nuran Aras 1.5 ay önce aniden ortadan kayboldu. Muhtar Ali Rıza Aras, İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurarak kızı ve yeğeninin PKK tarafından kaçırıldığı ihbarında bulundu.

 

 

Köprüköy Kaymakamı Ersin Soylu, kızların kaçırılmadığını belirterek “Aile bize kızların kayıp olduğunu bildirdi. Jandarma takip ediyor. Biz kayıp bilgilerini sisteme girdik. Aile sürekli kendilerine gidip gelen bir akrabalarının kızları PKK‘ya götürdüğünden şüpheleniyor” diye konuştu.

 

 

“GÜNEYDOĞU GAZİMİZİN KIZ KARDEŞİNİN BULUNMASINI BEKLİYORUZ”

Kaçırıldığı ileri sürülen kızlardan Nuran Aras’ın Kahramanmaraş‘ın Elbistan ilçesinde askerlik yaparken operasyon dönüşü geçirdiği trafik kazasında sakatlanan gazi Sinan Aras’ın kız kardeşi olduğu belirtildi. Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül “Güneydoğu gazimizin kız kardeşinin bulunmasını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.