Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Köylerin Çöp Sorunu Görüşüldü

07.11.2015 Cts, 9:25

Köylerin Çöp Sorunu Görüşüldü

Reklam

Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi düzenlediği toplantıda muhtarları Özel İdare temsilcileri ile buluşturdu. Toplantıda çöp toplama ile ilgili köylerde yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

Köy muhtarları köylerinde yaşanan çöp sorunu ile ilgili olarak şikayet ve taleplerini İl Özel İdare Destek Hizmetleri Müdürü Nurettin Özcan’a ilettiler. Muhtarların köylerinde yapılan çöp toplama hizmetleri sırasında en çok ortaya çıkan sorunların konuşulduğu toplantıda, bazı muhtarlar çöp konteyneri talebinde bulundu. Sorunların belirlenmesi ve çözüm yolları oluşturulması amacıyla düzenlenen toplantıda köylerdeki çöp sorunlarının aşılması için bazı kararlar alındı.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Çengel, özel idare ile muhtarlar arasında yaşanan sorunların giderilmesi için istişare yapıldığını belirterek “İl Özel İdaresi tarafından köylerimizde çöplerimiz toplanıyor. Çöp toplanırken hangi sorunlarla karşılaşıldığı, muhtarların beklentilerini istişare içinde görüştük. İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürü Nurettin Özcan ve ekibi köylerimizde çöp toplayan arkadaşlarla birlikte karşılıklı istişare yaparak, muhtarlara düşen görevleri konuştuk. Çöp aracının büyük olması nedeniyle ağaç dallarının araca zarar verdiği, mahallelerin hepsine giremediği, çöp toplama günlerinin aynı mı kalacağı şeklinde fikir alışverişinde bulunduk. Bundan sonra her hanenin kapısında değil de belirli yerlerde çöp toplama alanı belirleyecek muhtarlarımız. Vatandaşlarımızın, kül, hayvan pisliği gibi çöplerini koymamalarını önemle arz edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.