Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Kozlu’da Köprü İnşaatında Sona Gelindi

04.11.2015 Çar, 11:00

Kozlu’da Köprü İnşaatında Sona Gelindi

Reklam

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde bir süre önce yapımına başlanan köprü inşaatının Kasım ayı sonunda tamamlanacağı belirtildi.

Kozlu girişi Dört Yol Kavşağı ile Kızılay Binası arasında bulunan dere üzerinde yapımı devam eden 1. Köprü inşaatı Kasım ayı sonunda tamamlanacak. Yapımı devam eden köprü dere karşısındaki yerleşimlerin şehir merkezine kolay ulaşımını sağlayacak ve ağır vasıtaların şehir trafiğinden uzaklaştırılması için ayrı bir güzergâh oluşturulmasını sağlayacak. Şehir içi otopark sorununun çözümü için dere karşısında yeni yapılan otopark alanlarına geçişi sağlayacak ve Kozlu’ya görsel güzellik katacak olan köprü ay sonunda Kozlu halkının hizmetinde olacak.

Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Araç ve yaya için planlanan köprü 38 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde. Çift yönlü yaya kaldırımları ve araçlar için gidiş – geliş olarak planlandı. Köprü Kozlu girişindeki kavşakla şu anki Kızılay Binası’nın olduğu yakayı birleştiriyor. Kozlu şehir merkezini hem trafik açısından rahatlatacak, hem de otopark alanlarına kolay ulaşımı sağlayıp Kozlu’daki otopark sorununu da tamamen çözmüş olacağız. Çalışmaları devam eden köprü inşallah bu ay sonunda tamamlanacak. Kozlu halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.