Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı

08.07.2014 Sal, 19:51

Reklam

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, KPSSön lisans düzeyinde 27 Eylül’de, ortaöğretimdüzeyinde 28 Eylül’de, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim’de yapılacak.

Sınava başvuru işlemleri (DHBT’ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyindekatılacaklar dahil), 24 Temmuz’da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak.Başvuruların yürütüleceği merkezler, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinde yayımlanacak.

 

 

KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleri Başkanlığındadin hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınavla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) katılmak için başvuru yapmalar gerekiyor. Süresi içindebaşvurusunu tamamlamayan adaylar, 27-28 Eylül’de yapılacak 2014-KPSS’ye ve 18 Ekim’de yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılamayacak.

 

 

 

Adayların başvuru öncesi sınav ücretini yatırmış olması gerekiyor. Sınav ücretini yatırmakbaşvuru için yeterli değil. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuru işlemini, kılavuzda ya da duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınava katılmaları mümkün değil.

 

 

 

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların, başvurularının tamamlanabilmesi içinbaşvurularını onaylamaları ve ekranda “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri ve kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor.

 

 

 

Merkez aracılığıyla başvuran adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvurubilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra, çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecek ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacak. Onay kodu girilmeyenbaşvurular tamamlanmayacağı için geçersiz olacak ve sorumluluk adaya ait olacak.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacak internettenbireysel başvurular 24 Temmuz’da saat 23.59’da sona erecek.

 

 

 

Başvurusunu tamamlayanların süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan Adayİşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) bilgilerini mutlaka kontrol etmesi, başvurusununtamamlandığını teyit ederek, başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmesi gerekiyor.

 

 

 

Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.trinternet adresinden ulaşacak. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda; başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.Adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.