Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > KSO Başkanı Kütükcü’den Seçim Değerlendirmesi

02.11.2015 Pts, 11:00

KSO Başkanı Kütükcü’den Seçim Değerlendirmesi

Reklam

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, 26. Dönem Milletvekilliği seçim sonuçlarının Türkiye’ye ve İslam dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, “Ülkedeki siyasi belirsizliğin millet eliyle ortadan kaldırılması iş dünyasında moralleri yükseltti. Artık zaman, Türkiye’yi yeni reformlarla daha ileriye doğru taşıma zamanıdır” dedi.

Seçim sonuçlarına göre 64. Hükümetin AK Parti Konya Milletvekili, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak olmasının bir Konyalı olarak kendilerini son derece mutlu ettiğini dile getiren Başkan Kütükcü, “Başta Başbakanımız olmak üzere, yeni dönemde seçilen tüm milletvekillerini tebrik ediyorum” dedi.

Kütükcü, 7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan siyasi belirsizlik ve terördeki tırmanıştan dolayı ülkenin motivasyon kaybı yaşadığını, ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulacak yeni hükümetin hayata geçireceği reformlarla Türkiye için yeni bir dönemin kapısının aralanacağından emin olduklarını vurguladı.

“YENİ BİR MOTİVASYON KAYNAĞI, YENİ BİR UMUT IŞIĞI”

Açıklamasında Türkiye’nin seçimsiz geçecek önümüzdeki 4 yıla odaklanması gerektiğinin altını çizen Kütükcü, “1 Kasım’da milletimiz ülkenin önünü açarak, yatırımcıyı, sanayiciyi, aslında ülkedeki pek çok kesimi motive eden bir karar vermiş, 7 Haziran’dan sonraki 5 aylık süreç Türkiye açısından önemli bir sınav olarak geride kalmıştır. Şimdi iş dünyası olarak ülkemizin, siyasi atmosferden hızla uzaklaşarak, reel sektörün önünü açan, sanayi üretimini önceleyen ekonomik reformlara kaldığı yerden devam etmesini bekliyoruz. Önümüzde seçimsiz geçecek 4 yıl var. Bu dönem Türkiye için Sayın Başbakanımızın daha önce açıkladığı 25 Öncelikli Dönüşüm Programı ve diğer reformların adım adım hayata geçirildiği yeni fırsatlar dönemi olmalıdır. Bu anlamda Sayın Başbakanımızın seçimlerin hemen ardından Konya’da ve Ankara’da yaptığı konuşmalarda kullandığı ‘seher vaktiyle çalışmaya başlayacağız’ ifadesi de bizler için bir motivasyon kaynağıdır, yeni bir umut ışığıdır. En kısa sürede kurulmasını istediğimiz hükümetimizden ve tüm siyasi partilerimizden, ülkede güven ve istikrar ortamının yeniden güçlendirilmesini, milletimizin moralini yükseltecek adımlar atılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kütükcü, ayrıca Konya’dan seçilen tüm milletvekillerini tebrik ederek, başarı dileklerini iletti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.