Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Kula’da Zafer Turu

01.11.2015 Paz, 21:49

Kula’da Zafer Turu

Reklam

1 Kasım 2015 milletvekilliği genel seçimi sonrasında sandıkların açılmaya başlaması ile birlikte Türkiye genelinde olduğu gibi Kula’da da Ak Parti yüzde 51’e varan oy oranı ile birinci parti oldu.

34.515 seçmenin bulunduğu Kula’da 31.362 seçmen oy kullandı. Kullanılan oylardan 30.485’i geçerli sayılırken, 877 oy ise geçersiz sayıldı. 30.485 oyun partilere dağılımı şu şekilde:

“AK Parti: 15.626

CHP: 7573

MHP: 5992

HDP: 224

Diğer: 1070″.

Kesin olmayan sonuçların alınması sonrasında Ak Parti Kula İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu şehir turu yapıldı. Yürüyüşe, İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Ak Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar Kula’da ilçe başkanlığı, yönetimlerde görev alan partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Palabıyık, yürüyüşün sona ermesinin ardından Kula Yunus Emre Kent Meydanında partililere yaptığı konuşmada; “ Bugün Kula’daki bu zaferimizin temelinde, yitirmediğimiz inancımız, vazgeçemediğimiz 13 yıllık sevdamız bulunmakta. Birileri 7 Haziran’da bu tekerin tümsekte kalacağını sandılar. Bugün birilerine en güzel cevabı Kula’da sizler verdiniz, Manisa’da hemşerileriniz verdi, Türkiye’de bütün Türk milleti verdi. Bugün yaşadığımız bu büyük zaferle, birilerinin İsrail’i, birilerini Almanya’yı Amerika’yı, birilerinin sevindirmek istediği bu dünyada, siz bastığınız o mühürlerle Filistin’i sevindirdiniz, Manisa’yı Edirne’yi, Kula’yı ve tüm ülkemizi sevindirdiniz. Bugün o bastığınız mühürlerle, milletin adamı, uzun adam, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı sevindirdiniz. Büyük usta cezaevine girerken söylemişti, ‘Bu şarkı burada bitmez’ diye. İşte bizde 7 Haziran akşamı partide konuşurken bu şarkı burada bitmez demiştik. Biz milletimize inanarak siyaset yapıyoruz. Sizlere inanarak ve güvenerek siyaset yapıyoruz. Sizler istediğiniz zaman neleri başarabileceğinizi, neleri başardığınızı bugün bir kez daha gösterdiniz. Hepinizin yüreklerine sağlık. Hepinizin gönüllerine sağlık. Ellerinize sağlık hepinizin. Yapılan seçimin ülkemizde hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.