Anasayfa > Spor > Kuran Kursu Öğrencilerine Paten Dersi

20.07.2012 Cum, 17:33

Kuran Kursu Öğrencilerine Paten Dersi

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yaz tatilinde çeşitli camilere giderek Kuran okumayı öğrenen öğrencilere ücretsiz buz pateni dersi veriliyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Erzurum’da çeşitli camilerde Kuran kursuna giden öğrencilere buz pateni dersi veriliyor. Yaz tatili boyunca sabah Kuran kursuna giden öğrencilere öğleden sonra 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılan 500’lük buz hokeyi salonunda eğitmenler tarafından buz pateni öğretiliyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, 45 öğrenciye her gün bir saat eğitim verildiğini, sadece buz pateniyle kalmayıp diğer spor branşlarında da öğrencileri eğiteceklerini bildirdi. Fatih Çintimar, “Bu aktiviteler sayesinde Kuran kursuna katılım aşırı derecede arttı. Normalde birçok aile sportif aktivitelere çocuğunu tek başına gönderemiyor ama bizim yaptığımız program sayesinde rahatlıkla yollaya biliyor. Öğrencilerimiz hem Kuran öğreniyor hem de güzel bir yaz tatili geçiriyor.” dedi.

 

Birçoğu ilk kez buz pateni yapan ve pistte düşe kalka kaymaya çalışan öğrenciler ise büyük keyif aldıklarını ve neşeli vakit geçirdiklerini söylediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.