Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Kurs kayıtları başladı

19.09.2012 Çar, 8:46

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde yeni dönem kurs kayıtları başladı. Yabancı dilden bilgisayar operatörlüğüne, büro yönetimi ve sekreterlikten cam boncuk yapımına, müzik enstrümanlarından tiyatro ve satranca varıncaya kadar birçok dalda açılacak kurslar için Gençlik Merkezi’ne başvuruda bulunmak gerekiyor.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin “Toplumsal Bütünleşme ve Gençlik Merkezi Projesi” kapsamında hizmete sunduğu Gençlik Merkezi’nde yeni dönem kurs kayıtları başladı. Gençlerin, mesleki, sosyal, kültürel ve spor alanlarında eğitim alma imkanına kavuştuğu merkezde, 21 ayrı dalda mesleki, kültürel ve sanatsal kurslar faaliyet gösteriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada eğitimin önemine vurgu yaptı. Bilgi ve bilinç düzeyi yüksek toplumların oluşmasında eğitimin büyük bir rolünün olduğunu belirten Küçükler, gençlerin eğitiminin ise, çok ayrı bir anlam ve öneminin olduğunu söyledi. Başkan Küçükler, “Evrensel boyutta bilgi üreten, bilim ufku geniş, bilimsel, teknolojik ve kültürel birikimi yoğun bir genç nesil yetiştirmek, hepimizin en öncelikli arzusunu teşkil etmektedir. Gençlerimizin istifadesine sunulan öğretim imkanı ve araçlar gibi, mesleki, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal açıdan verilecek eğitimler de, bir o kadar önemlidir. Çünkü istihdam olanaklarından faydalanamama, sosyal hayatın dışında kalma ve özgüven eksikliği yaşama şeklindeki sorunlar, sözünü ettiğimiz alanlardaki eğitim eksikliği ve mahrumiyetinden kaynaklanmaktadır” diye konuştu.
BAŞKAN KÜÇÜKLER: GENÇLERİMİZİN ELİNDEN TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri “Toplumsal Bütünleşme ve Gençlik Merkezi Projesi”nin, Erzurum’daki gençlerin büyük bir ihtiyacına cevap verme niteliği taşıdığının altını çizen Başkan Küçükler, “Gençlik Merkezimiz istihdama katkı sunma ve gençlerin sosyal hayata uyumuna destek sağlamaya yönelik amaca hizmet ediyor” dedi.
Gençlik Merkezi’nde mesleki anlamda “İş Makineleri Operatörlüğü” , “Cam Sanatları”, “Yabancı Dil” ve “Turist Rehberliği” gibi eğitimlerin yanı sıra, kültür, sanat, müzik ve spor etkinliklerinin de gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Küçükler, “Gençlerimiz, Bağlama, Ud, Ney, Keman, Gitar, Satranç, Fitness, Filografi, Ebru, Tiyatro ve Halkoyunları dallarında eğitim almakta olup, merkezimiz bünyesindeki internet, etüt salonu ve kütüphane aracılığıyla da, hem bilgi paylaşımı, hem de öğretim sürecine katkıda bulunulmaktadır. İlerleyen dönemlerde ortaöğretim öğrencilerine yönelik etüt uygulamalarına geçilecek olan Gençlik Merkezimizde, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında yine birçok etkinliğe imza atılacak ve gençlerin elinden tutulmaya devam edilecektir. ” ifadelerini kullandı.
Küçükler, yeni dönem kurs kayıtlarının başladığına dikkati çekerek, gençleri bu imkandan faydalanmaya çağırdı. Başkan Küçükler, “Gençlerimizi, Büyükşehir Belediyemizin Çaykara İş Merkezi’ndeki Gençlik Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.