Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > “Kürtaj”ı alevlendirecek talep

31.08.2012 Cum, 8:07

Reklam

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde silah zoruyla kendisine tecavüz edip hamile bırakan Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını kesip köy meydanına atan Nevin Yıldırım, mahkemede verdiği ifadede, “Ne olursa olsun kürtaj yapılsın. Ölmeye razıyım” dedi.

 

Yalvaç”ın Koruyaka Köyü’nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Nevin Yıldırım, silah zoruyla kendisine tecavüz ederek hamile bırakan 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider’i geçen salı günü saat 22.00’de av tüfeğiyle vurup öldürdü.
Nevin Yıldırım, daha sonra Nurettin Gider’in başını bıçakla keserek çuvala koydu ve köy meydananına getirdi. Burada “İşte namusumla oynayanın kellesi” diye bağıran Yıldırım, Gider’in kesik başını köy meydanına attı.

 
Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan Nevin Yıldırım, dün adliyeye sevk edildi. Nevin Yıldırım, savcılıktaki ifadesi sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Jandarmada ‘susma’ hakkını kullanan Nevin Yıldırım, mahkemede verdiği ifadesinde, eşininAntalya‘nın Demre İlçesi’nde çalıştığını ve bu nedenle köyde 2 ve 6 yaşlarındaki çocuklarıyla kaldığını söyledi.

 

Nurettin Gider’in, 5 ay önce bir gece evine gelerek silah zoruyla kendisine tecavüz ettiğini anlatan Nevin Yıldırım, Gider’in, kendisinin çıplak fotoğraflarını çekip, tehdit ve şantajla tecavüzlerini sürdürdüğünü aktardı. İfadesinde defalarca Nurettin Gider’in kendisine tecavüz ettiğini kaydeden Nevin Yıldırım, korktuğu için yaşadıklarını kimseye anlatamadığını söyledi.

 

 

“Tecavüz etmeye geldi”
Nurettin Gider’den hamile kaldığını öğrendiğinde kürtaj yaptırmak istediğini anlatan Nevin Yıldırım, ancak bebek 3.5 aylık olduğunu için kürtaj yapılmadığını vurguladı.

 

 
Köydeki dedikodular nedeniyle zor günler yaşadığını aktaran Nevin Yıldırım, “Olay gecesi Nurettin Gider yine tecavüz etmek için evime geldi. Kendisiyle tartıştık. Bana silah doğrultunca ben de duvardaki av tüfeğini alarak ateş ettim. Kaç kez ateş ettiğimi bilmiyorum. Sonrasında kendimi kaybettim” dedi.
İfadesinde Nuretin Gider’in başını nasıl kestiğini, bıçağı nereden aldığını hatırlamadığını söyleyen Nevin Yıldırım, şunları kaydetti: “Nurettin Gider’e kaç el ateş ettim, nasıl öldürdüm onu hatırlamıyorum. Sürekli tehdit ediyordu. Köyde herkese bana yaptıklarını anlatacağını söylüyordu. Kızım bu yıl okula başlayacak. Dedikodular yüzünden çocuklarıma herkes ‘o.. çocuğu’ diyecekti. Artık kimse çocuklarıma ‘o.. çocuğu’ diyemeyecek. Ben namusumu temizledim. Herkes ‘Namusunu temizleyen kadının çocukları’ diyecek.”

 
İfadesinde karnındaki 5 aylık bebeği doğurmak istemediğini de anlatan Nevin Yıldırım, “Ne olursaolsun kürtaj yapılsın. Ölmeye razıyım” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.