Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Kurtulmuş, Resmen AK Partili

22.09.2012 Cts, 18:25

Reklam

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Sayın Numan Kurtulmuş’a ve şu anda feshedilmiş HAS Parti’de birlikte yol yürüdüğü arkadaşlarına ‘AK Parti’ye, AK Parti çatısı altına, yuvanıza hoş geldiniz’ diyorum” dedi. Parti rozetini bizzat Başbakan Erdoğan taktı.

 

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Danışma Meclisi ve Katılım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, AK Parti 4’üncü Büyük Kongresi öncesinde, partinin tüm kurullarıyla değişik tarihlerde toplantılar gerçekleştirdiklerini, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleriyle, kurucularla, milletvekilleriyle, kadın ve gençlik kolu başkanlarıyla, il başkanlarıyla istişareler yaptıklarını anlattı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Büyük Kongre’ye 1 hafta kaldığını hatırlatan Erdoğan, ”Haftaya bugün büyük kongremizi inşallah gerçekleştireceğiz. Tüm hazırlıklarımız belli bir aşamaya geldi. Şu anda uluslararası camiadan da, gerek devlet başkanları gerek siyasi partilerin genel başkanlarını bu genel kurulumuza davet ettik. Zannediyorum ciddi bir iştirak olacak. İnşallah, 30 Eylül sabahından itibaren, Ankara’da çok farklı bir heyecanı, çok farklı bir coşkuyu hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Başbakan Erdoğan, bugünkü toplantının ardından, Birleşmiş Milletler 67’inci dönem Genel Kurulu için ABD’nin New York kentine hareket etmeyi programlarına aldıklarını, ancak Büyük Kongre hazırlık çalışmaları ve yoğun gündem nedeniyle bu ziyareti iptal etmek durumunda kaldıklarını belirterek,  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun New York’ta, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ndeki toplantılara katılacağını ve Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi.

-”AK Parti çatısı altına, yuvanıza hoş geldiniz”-

Başbakan Erdoğan, 14 Ağustos 2001’de yola çıktıklarını, bugün gelinen noktanın ortada olduğunu dile getirerek, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana yaklaşık 11 yıl geçtiğini, yaklaşık 10 yıldır iktidarda olduklarını kaydetti.Erdoğan, 9 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilen il başkanları toplantısında, Süleyman Soylu’nun AK Parti’ye katılım töreninin yapıldığına değinerek, şöyle devam etti:”Bugün de inşallah, açılış konuşmamızın hemen akabinde, yine çok değerli bir siyasetçi kardeşimizin, sayın Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarının AK Parti’ye katılım törenini gerçekleştireceğiz. Sayın Numan Kurtulmuş’a ve şu anda feshedilmiş HAS Parti’de birlikte yol yürüdüğü arkadaşlarına konuşmamın hemen başında ‘AK Parti’ye, AK Parti çatısı altına, yuvanıza hoş geldiniz’ diyorum.”

AK Parti’nin omuzlarında taşıdığı misyonun, yüzlerce yıllık büyük ve kadim bir medeniyetin ruhuyla şekillendiğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:”Bu hareket, bu dava, kökü derinlerde olan, kökü medeniyetimizle yaşıt olan, medeniyet tarihimizdeki ruhu, ilhamı, ilkeleri, vizyonu ve bu noktada o misyonu üstlenmiş bir davadır. Biz, aslında büyük bir çınarın dallarıyız. Bu büyük çınarın, bu görkemli dava çınarının kökü aynı topraktadır, dalları da aynı gök kubbenin altındadır. Bizim, köklerimizden o tevarüs ettiğimiz gıda, köklerimizden beslendiğimiz kaynak aynıdır. Aslında bugün, işte bu salonda yaşanan bu buluşma, aynı çınarın dallarının, aynı kökten beslenen dava kollarını kucaklaşmasıdır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.