Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Yönetimler > Kütüphanede Tiyatro Var

04.11.2015 Çar, 13:01

Kütüphanede Tiyatro Var

Reklam

Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak için örnek bir proje başlattı. Doğan Hızlan Kütüphanesi’den 50 kitap okuyan herkes Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’ndan (ABT) çift kişilik davetiye kazanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi ile Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, halkın kültür ve sanat hayatına katkı koymak amacıyla işbirliğine gitti. “Kütüphanede Tiyatro Var” isimli projeyle Doğan Hızlan Kütüphanesi üyeleri, kütüphaneden ödünç alarak okudukları her 50 kitap karşılığında ABT’nin seçtikleri bir oyununu izlemek üzere çift kişilik davetiye kazanıyor.

50 KİTAP OKU BİLETİ KAZAN

Antalyalılara okuma alışkanlığını kazandırmayı hedefleyen proje ile Doğan Hızlan Kütüphanesi üyelerinin okumuş oldukları kitap sayısı kütüphane yönetimi tarafından belirleniyor. 50 kitap okuyan üyelere, ABT’den çift kişilik oyun kazandıklarına dair mektup gönderiliyor. Mektup ile ABT gişesine başvuran üyeler, istedikleri oyundan biletlerini alabiliyor. 900 metrekare alanda 13 bini aşkın kitapla, haftanın yedi günü 09.30-18.30 saatleri arasında hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde ayrıca görsel sunum alanı, fotoğraf, resim gibi sanat dalları için sergi alanları da bulunuyor.

4’Ü YENİ 8 OYUN

2015-2016 sezon açılışını 15 Ekim 2015’de gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda bu sene 4 yetişkin, 4 çocuk ve gençlik oyunu olmak üzere sekiz oyun sahneleniyor. Geçtiğimiz sezonda büyük beğeni toplayarak sanatseverlerin gönüllerinde taht kuran “Geç Kalanlar”, “Oyun Oyun İçinde” ,“Değiştirilmiş Çocuk” ve “Küçük Karabalık”ın yanı sıra “Tarla Kuşuydu Juliet”, “Kurnaz”, “Özgürlüğe Kaçış” ve “Sır” da ABT sahnesinde vatandaşları bekliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.