Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Los Angeles’ta Erzurum tanıtımı

25.05.2013 Cts, 11:25

Los Angeles’ta Erzurum tanıtımı

Reklam

Erzurum Kültür Sanat ve Diyalogu Geliştirme Derneği (ERKÜSAD)  Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek festivalinde Erzurumlu kültür sanat sevdalıları yerlerini aldı.
Erzurum’dan katılımın gerçekleşmesini sağlayan ERKÜSAD, Erzurum ‘un birçok değerinin festivalde tanıtılmasına vesile oldu.
Orange Country fuar alanında düzenlenen festivale ilgi bir hayli yoğundu. Festivalde Çifte Minareli Medrese bibloları ve Erzurum’un kent maketleri ERKÜSAD’in kurduğu stantlarda sergilendi. Anadolu damak tadının en güzel şekilde sergilendiği yemek festivalinde, stantlarda,Erzurum ile özdeşleşmiş meşhur lezzetimiz Cağ kebap Amerika’da ki yemek tutkunlarının beğenisine sunuldu.

 

 
Dev bir fuar alanında gerçekleştirilen festivalde, ERKÜSAD’in kurmuş olduğu, tarihi dokusu ile ünlü Çifte Minerali Medrese maketi görenleri adeta büyüledi.
Yine Erzurum’un simgelerinden olan Oltu taşı sanatını ERKÜSAD stantlarına taşıdı ve Erzurum’umuzu festivalde en güzel şekilde temsil etti.

 
Erzurum’ un festivalde yer almasına ön ayak olan Erzurum kültür sanat ve diyalogu geliştirme derneği başkanı Prof.Dr. Mevlüt Aras festivali şu sözlerle değerlendirdi:
“Çok güzel bir ortam.99 çeşit yemeğimiz burada Amerikalıların beğenisine sunuluyor. Cağ kebaptan künefeye kadar birçok yemeğimiz burada tanıtılıyor. Biz Erzurum Ticaret Borsası ve Aziziye Belediyesi’nin katkıları ile festivaldeki yerimizi aldık.
Festivalde Erzurum’un Oltu taşı örnekleri ve Çifte minareli medrese bibloları katılımcıların beğenisine sunuluyor. Festivale, Erzurum’dan Değerli işadamlarımız, Aziziye Belediye Başkanımız Fatih Cengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hadi Zaimoğlu, Erzurum Kültür Sanat ve Diyalog Derneği Başkan Yardımcısı Celalettin Karadaş ve Dernek koordinatörü Memduh Ömeroğlu ile katıldık.

 
Erzurum standında en çok ilgiyi Cağ kebap görüyor.Bu festival ile Erzurum ve Erzurum’un değerleri Dünya’ya tanıtılıyor. Binlerce insan festivali ziyarete geliyor. Festivalin bu yıl dördüncüsünün düzenlenmesine rağmen çok yoğun ilgi görüyor. Festivalde Erzurum’u ve değerlerimizi Dünya’ya tanıtmamıza çok büyük destekleri olan Erzurum Ticaret Borsası ve Aziziye Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz”

 
Erzurum’u temsilen orada bulunarak festivale katılan Aziziye Belediyesi Başkanı Fatih Cengiz, yurt dışında ki bu festivalde Erzurum’un da yer almasına ön ayak olan ERKÜSAD’ın gösterdiği bu çabadan dolayı tebrik etti.
Festivalde Erzurum’un yer almasının, Erzurum tarihi değerlerinin ve lezzetlerinin tanıtılmasının çok önemli bir ayrıcalık olduğu vurgulayan Başkan Fatih Cengiz, festivalin Erzurum ayağını organize eden Erzurum Kültür Sanat ve Diyalogu Geliştirme Derneği ile ABD’de festivali gerçekleştiren ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.