Anasayfa > Sağlık > Makyaj Hilelerini Rafa Kaldıran Uygulama

04.11.2015 Çar, 8:48

Makyaj Hilelerini Rafa Kaldıran Uygulama

Reklam

Son yılların favori cilt germe uygulamaları arasında yer alan Örümcek Ağı Estetiği ve tekniğe dahil edilen Yağ Transferi uygulaması kişilere belirgin bir kontür hattı oluşturuyor ve makyaj hilelerine başvurmaya gerek kalmıyor.

Örümcek Ağı Estetiği yaptıran hastalarının daha az makyaj yaptıklarını söyleyen tekniğin bulucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur önemli açıklamalarda bulundu. Cihantimur, “Makyaj aslında bir kontür düzeltme ve kontürleri belirgin hale getirme uygulamasıdır. Kusurlu bulunan alan sürülen pek çok makyaj malzemesi ile kamufle edilir, estetik bir görsellik kazandıracak elmacık kemikleri, dudak bölgesi ise belirgin hale getirilir. Örümcek Ağı Estetiği ile birlikte yine kendi geliştirdiğim Cihantimur Yağ Transferi uygulamasını yaptığımız hastalarımızda belirgin bir kontür oluşuyor. Bu doğrultuda hastalarımızdan aldığımız geri dönüşler de görüyoruz ki hemen hepsi daha az makyaj yaptıklarını belirtiyorlar” dedi.

FONDÖTENE BİLE GEREK KALMIYOR

Cihantimur Yağ Transferi ile entegre edilerek uygulanan Örümcek Ağı Estetiği’nin tek seferde, belirgin hale getirilmek istenen yüz bölgesinde, bir kontür hattının oluşmasına fayda sağladığını belirten Cihantimur, “Bunun yanı sıra enjekte ettiğimiz hastanın kendi yağı, kök hücreden de zengin halde olduğu için, cilt tazelenir, kırışıklıklar azalır, cilt gerilir ve her şeyden evvel cilt yapısı çok daha kaliteli hale gelir. Bu da yine fondöten ya da farklı kapatıcı kozmetiklere gerek duyulmamasını sağlıyor” diye konuştu

KÖK HÜCRE VE ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Kök hücre üzerinde çalışmalara devam ettiklerinin de altını çizen Cihantimur “Hastanın bölgesel yağından bir miktar yağ alınır, kök hücreden zengin hale getirilir. Yüz bölgesine uygulanan Örümcek Ağı Estetiği sonrasında kontür düzenleme için, elde edilen kök hücreden zengin yağ, elmacık kemiklerine, dudaklara, gerekirse boyun bölgesine enjekte edilir. Bu şekilde hastanın belirgin bir kontür hattı oluşur. Gözler ortaya çıkar, elmacık kemikleri belirgin hale gelir, cilt canlanır, pürüzsüzleşir. Far, allık ya da kapatıcı kullanmanıza gerek kalmadan, dudaklarınızı belirgin hale getirmek için kalem ya da ruj kullanmadan, estetik bir görüntüye kavuşursunuz” dedi. Cihantimur, hastalarının sabahları sadece bir dudak parlatıcısı sürerek güne başladıklarını belirttiklerini de söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.