Anasayfa > Dünya, Ekonomi, Gündem, İz Bırakanlar, Slayt Haber, Yaşam > Malezya Havayolları 6 bin ila 14 bin arasında çalışanı işten çıkaracak

29.08.2014 Cum, 15:30

Reklam

Malezya Havayolları’nın yaşadığı 2 büyük uçak kazasının ardından yeniden yapılanma adı altında 6 bin ila 14 bin arasında çalışanı işten çıkaracağı açıklandı.

Malezya Havayolları yatırımcısı Khazanah Nasional açıklamasında Malezya Havayolları’nın son dönemde büyük zarar ettiğini ve buna bağlı olarak çalışanların yüzde 30’unun işine son verileceğini belirtti. Yeniden yapılanma için böyle bir karar aldıklarını belirten Nasional, 6 bin ila 14 bin arasında çalışanın işine son verileceğini ve 3 yıl içerisinde şirketi tekrardan iyi bir noktaya getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Malezya’da ilk olarak 8 Mart günü Kuala Lumpur’dan Pekin’e hareket etmek üzere havalanan yolcu uçağı ile 1 saat sonra irtibat kesilmişti ve yapılan tüm aramalara rağmen uçak bulunamamıştı. Temmuz ayında ise Hollanda’dan havalanan Malezya Havayolları’na ait bir uçak Ukrayna üzerinde düşürülmüştü ve olayda 298 yolcu hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.