Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Maltepe’de Dadaş iftarı

08.08.2012 Çar, 17:29

Reklam

Dadaşlar Maltepe’deki yeni vakıf binasında iftarda bir araya geldiler. Maltepe’de bulunan Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı mütevelli üyelerini iftar yemeğinde bir araya getiren Başkan Suha Dengizek, “Bizler bu vakıf binasını bu aşamaya kadar getirdik. Bundan sonrası için de tüm Erzurumlulara sorumluluk düşüyor” dedi.

 
VAKFIN YENİ BİNASI KISKANDIRIYOR…
Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı 5 katlı yeni binasında Dadaşlara hizmet vermeye başladı. Her katında ayrı fonksiyonel birimlerin yer aldığı vakfın oturma salonu herefene salonunda iftar yemeği verildi.

 
DENGİZEK “VAKIFÇILIK İNSANA BÜYÜK VEBAL YÜKLER”
İftar sonrası bir konuşma yapan Vakıf başkanı Süha Dengizek Vakıfçılığın zor bir iş olduğunu insanlara büyük vebal yüklediğini bu vebalin başında kendisinin olduğunu, bu yükü tek başına çekemeyeceğini bunu ileri gelenlere eli dönen herkese eşit miktarda yüklediğini belirtti.

 
İnşaat halinde aldıkları binayı dokuz ay gibi kısa bir zamanda bitirerek hizmete açan Dengizekbinanın yapımında emeği geçen eski yönetimlere teşekkür ederken “Biz ne yaptık ki o insanlar bu muhteşem binayı yapıp bize teslim ettiler biz ise sadece ufak tefek süslemelerini yaptık” dedi.

 
HEDEFİMİZ ÖĞRENCİLERE BURS VEREBİLMEK
Bundan sonraki hedeflerinide açıklayan Dengizek, “İstiyorum ki herkes taşın altına elini koysun kimi yirmi lira kimi elli lira durumu biraz iyi olanlar yüz lira yüz elli TL aidat versin ortalamada elli lirayı bulduğumuzda bin üyemiz var bu yirmi 25 bin liraya tekabül eder bunu hiç dokunmadan bir hesapta toplayarak öğrencilerimize burs verelim. Biz vakıf yönetimi olarak zaten buranın giderlerini karşılıyoruz karşılamaya da devam edeceğimiz” dedi.

 
METE BEY YİNE İLGİ ODAĞI OLDU…
Kurtlar Vadisi dizisinde Mete Bey rolünü canlandıran Erzurumlu sanatçı Recep Cinisli davetliler arasında yine ilgi odağı oldu.
Hemşerileri Mete Bey ile sohbet etmek ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 
YAZICI, “VAKIF BİNASI ÇOK GÜZEL OLMUŞ”
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ise konuşmasında, “Erzurumlular her şeyin en iyisine layıktır. Dolayısıyla böyle ihtişamlı bir vakıf binamızın olması bizleri memnun etmiştir. Vakıf faaliyetlerinde bulunmak ta kutsal bir görev anlayışıyla yapılır, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

 
VAKIFTA İLK İFTARA YOĞUN BİR KATILIM OLDU
İftar davetine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Ak Parti İBB Meclis Üyesi Abubekir Taşyürek, Av. Necati Bölükbaşı, önceki dönem MHP Milletvekili Mücahit Himoğlu, Kurtlar Vadisi dizisinde Mete Bey rolünü canlandıran Erzurumlu sanatçı Recep Cinisli, vakıf yönetim kurulu üyeleri, işadamları, basın mensupları katıldılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.