Anasayfa > Ekonomi, Gündem > Mardan Palace İcradan Satıldı

02.11.2015 Pts, 14:24

Mardan Palace İcradan Satıldı

Reklam

Antalya’da bulunan 7 yıldızlı Mardan Palace Otel, Antalya 6. İcra Dairesi’nde icradan satıldı. İcradan satılan Mardan Palace otelin yeni sahibi 360 milyon 50 bin TL bedel ile Halkbank A.Ş. oldu.

Antalya’da 2009 yılında hizmete açılan 7 yıldızlı Mardan Palace otel’in 6. İcra Dairesi tarafından bugün icra ihalesi yapıldı. Otelin satışını 207 milyon lira alacağı olan Garanti Bankası istedi. Saat 10.00’da Antalya Adliyesi 6. İcra Dairesi başlayan ihale kısa sürede sonuçlandı. Toplam 719 milyon lira bedelle satışa çıkarılan otel için, belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden artırıma gidildi. Tek teklif sahibi olarak Halkbank A.Ş ihaleye girdi. Banka, oteli 360 milyon 50 bin liraya satın aldı.

Öte yandan, Halk Bankası, birinci sıra alacaklısı olan Garanti Bankası’nın alacağı olan 207 milyon lirayı hesaba yatıracak. Halkbank da alacaklı olduğu için, kalan kısmı ödemeyerek alacağını da tahsil etmiş olacak.

Antalya’nın Kundu Bölgesi’nde Rus vatandaşı Telman İsmailov tarafından 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açılan Mardan Palace Oteli açılışı için dünyaca ünlü isimler Türkiye’ye gelmişti. Antalya’ya gelen ünlüler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev yer almıştı.

OTEL ÖZELLİKLERİ

Mardan Palace 2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, her biri bünyesinde özel tasarımlı Türk Hamamı bulunduran 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere farklı konseptlerde toplam 560 odaya sahip. Ayrıca, otel önündeki plaja Mısır’dan 9 bin ton altın rengi kum getirildi. Bu kumların özelliği ise ayakları yakmaması ve ıslak ayağa yapışmaması.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.