Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Yaşam > Meme Büyütme Estetiği Sonrasına Dikkat

07.11.2015 Cts, 10:00

Meme Büyütme Estetiği Sonrasına Dikkat

Reklam

Estetik Plastik Ve Rekonsrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Naci Çelik, meme büyültme ameliyatının ağrılı bir ameliyat olduğunu ve bu ağrının bir derecesi olmadığını belirterek, “Kişiye göre değişir. Bazı hastalarım bu ağrıyı bir iki günlük bir rahatsızlık olarak anlatırken bazıları 2-3 haftalık işkenceden bahsediyorlar. Ama ne olursa olsun ağrınız olacak ve geçecek” dedi.

Op.Dr.Naci Çelik, ağrıyı azaltmanın yollarını şöyle sıraladı; “Verilen ilaçlarınızı kullanın^, Kollarınızı aşırı kaldırmayın ancak hareketsiz de tutmayın. Kucağınızda bebek veya bir başka ağırlık taşımayın. Zaten yapamazsınız ama yatarken veya kalkarken birisi size destek olsun tek başınıza yatıp kalkmayın. Yatmaktan çok oturun veya ayakta dolaşın. Aktif dinlenme yapın. Yattığınız sürece sırt ağrınız kesinlikle artar. Size aksi söylenmemişse ameliyatınızdan 48 saat sonra bandajlarınızı açmadan ılık duş alın. Su, sabun şampuan değmesinde bir sakınca yok. Sonra tap tap kurulama veya havlu ile kurulama yaparsınız. Küvette yıkanmak olmaz. Size verilen özel sutyeni veya kendinizin satın alabileceği balensiz sutyenleri kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda sutyenle ilgili durumlarda kullanmayı düşündüğünüz sutyeni kontrolünüzde doktorunuza gösterin. Aksi söylenmedikçe kesi yerlerine pansuman yapmanıza gerek yoktur. Kontrole geldiğinizde gerekli şeyleri doktorunuz yapacaktır. Genellikle alınması gereken dikişiniz olmaz. Doktorunuz aksini söylemedikçe memelerinize herhangi bir masaj yapmanıza gerek yoktur. Zamanı geldiğinde gerekli ise size söylenecektir.

Araba: Ne zaman kendinizi kullanabilecek durumda hissederseniz o zaman kullanabilirsiniz

Spor: Ne zaman kendinizi spor yapacak durumda hissederseniz o zaman yapabilirsiniz.

Yatış pozisyonu: Hangi pozisyonda rahatsanız o pozisyonda yatabilirsiniz.

Yani aslında pek çok şeye vücudunuz sizin yerinize karar verecek.

En sık akla gelen soru: Koyduğumuz silikonlar ne zaman küçülecek? Hiçbir zaman. Silikonlar nasıl küçülsün? Sadece memelerinizin çevresinde ve özellikle koltuk altına doğru dokularınızda ödem var. Bu ödemler bir kaç ay içinde azalır bu da memelerinizin ameliyattan hemen sonra neden çok büyük göründüğünü açıklayan durumdur.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.