Anasayfa > Yazar > Merhaba

19.07.2012 Per, 3:32

Merhaba

Reklam

Çoğunluğun tebessüm eden dudaklarında,yaşanmaz bu şehir sözcükleri.Tımarhaneden kaçan akıl hastaları gibi koşan bir seçmen.Geride kalanlar birer trajedi kahramanı. Bulanık ak su ne zaman durulacak Sevdiklerini yaralayan, ok’unu ne zaman uzağa atacak. Buz kalıbına dönen yüreklerimiz,ne zaman serinleyip eriyecek. Çirkin siyasetin değirmen çarkları ne zaman kırılacak. Sesleri kısılan aydınlar, karanlıkta yol almakta olduğunun farkına ne zaman varacak.İşçi,emekli ve asgari ücretlinin sıkıntılarını kim ve ne zaman çözecek.İşsiz gençlerimizin sıkıntılarına kimler çare üretecek. Yoksulluk ve yolsuzlukla mücadelenin ismi hiç anılmamaktadır.İmamın arkasında saf tutanlar,camii dışında neden ayrışmaktalar . Birbirimize çare olmak için ne zaman ve nerede kenetleneceğiz.Yanı başımızda katledilen Müslüman kardeşlerimizi ne zaman hatırlayacağız. Bu necip milletin arasına nifak tohumu ekenlere, İmralı canisine ev hapsi getireceğine söz verenlere,vicdanı sakat siyasileri,daha ne kadar ağırlayacaksınız.

           Hür ve akıllı vicdan erleri,hesap sorma sırası sizde. Sömürücü siyasi cambazları,palyaço kılıklı siyasi şempanzeleri,şakaklarına kadar nasır bağlamış  aymazları, ayıklamak,hizmet edenleri ödüllendirmek fırsatını  yakalamışken , vekillerini hassas terazide tartmak, zihinsel zehirlenme ve ruh kirliliğini de ortadan kaldıracaktır.
            Fikir ve inanç dünyasının kala sı, dışı seni, içi beni yakan Erzurum .Türk siyasi,ekonomi,beşeri ve inanç dünyasının ummanından çıkan,akortlu,akortsuz, seslere gurbet gönülden katre de olsa, fikir düşünce ve eleştirilerimi sizinle paylaşmak,sizlerin eleştiri ve yorumları,yürüdüğümüz yolun tükenmez ışıkları olacağıdır. Düşüncem den , sıraladığım sorunlardan, dolayı beni taşlayanlar olacaktır. Lütfen ilk taşı günahsız olan atsın. Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.