Anasayfa > Gündem, Türkiye > Mersin’de Oy Pusulaları Adliyeye Gelmeye Başladı

01.11.2015 Paz, 19:00

Mersin’de Oy Pusulaları Adliyeye Gelmeye Başladı

Reklam

Mersin’de oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından, okullarda sayımı tamamlanan oy pusulaları Mersin Adliyesi’ne getirilmeye başlandı.

Mersin’de, yaklaşık 1 milyon 210 bin seçmenin büyük bölümü bugünkü seçimde 3 bin 817 sandıkta oy kullandı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından, okullarda sayımı tamamlanan ve tutanak altına alınan oy pusulaları, sandık başkanları tarafından polis kontrolünde Mersin Adliyesi’ne getirilmeye başlandı. Mersin Adliyesi etrafında polisin yoğun güvenlik önlemi alması dikkat çekerken, dört bir tarafı bariyerlerle kapatılan adliye girişine sadece gazeteciler ve sandık görevlileri alınıyor.

Öte yandan, ilk oy çuvallarının adliye gelmeye başladığı saatlerde siyasi partilerin milletvekilleri ve milletvekili adayları da seçim sonucunu takip etmek üzere adliyeye girdi.

Okullardaki oy pusulaları ise sandık görevlileri tarafından polisler eşliğinde adliyeye getiriliyor. Polis, oy çuvallarının adliye içindeki Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli İlçe Seçim Kurullarına teslim edilmek üzere sadece sandık başkanlarının geçişine izin veriyor. Oy çuvallarının adliyeye getirilmesine devam ediliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.