Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Mert Aydın’ın cesedi çöplükte bulundu

08.04.2014 Sal, 1:21

Mert Aydın’ın cesedi çöplükte bulundu

Reklam

Acı haber ajanslara 10 dakika önce düştü… Cesedi çöplükte bulunan talihsiz çocuğun kimliğinin belirlenmesi için hemen çalışmalara başladı. Ve korkulan oldu… İstanbul’da yaşamını yitiren Pamir’den sonra bir dram da Kars’ta yaşandı…

Kars kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta, Karadağ Çöplüğü’nün hemen yanındaki boş bir tabyanın içinde bulunan çocuk cesedinin dünden bu yana kayıp olan 9 yaşındaki Mert Aydın’a ait olduğu belirlendi..

Kars kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta, Ardahan yolu üzerindeki Karadağ Çöplüğü’nün hemen yanındaki boş bir tabyanın içinde bulunan çocuk cesedenin 9 yaşındaki Mert Aydın’a ait olduğu belirlendi.

 

 

 

Polisin aramasıyla olay yerine gelen yakınları, küçük çocuğu teşhis edip gözyaşına boğuldu. Mert’in kıyafetleri ise tabyanın dışında bulundu. Cesedin otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği öğrenildi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Küçük Mert boğazına ip bağlanarak boğularak öldürüldüğü ileri sürüldü.

 

 

KAMERAYA TAKILMIŞTI

 

KARS’ta cep telefonu satışı yapan babasına yemek götürmek üzere dün saat 12.00 sıralarında evden çıkan 9 yaşındaki Mert Aydın’dan bir daha haber alınamadı. İhbar üzerine harekete geçen polis, bir işyerinin kamerasında Mert’in görüntüsüne ulaştı. 40- 45 yaşlarında birinin başını okşadığı Mert’in kaçırıldığı üzerinde yoğunlaşan polis, her yerde arama yaptı.

 

 

 

 

EN SON UZUN BOYLU BİRİSİYLE GÖRÜLDÜ

 

Mert’in amcası Mahil Aydın, MOBESE görüntülerinin incelendiğini belirterek, “MOBESE görüntülerini izledik. Mert’in yanında Digor pazarında yanında uzun boylu birisi görülüyor. Sonra kamyonların olduğu bölgede kameradan kayboluyorlar” demişti. Vali Eyüp Tepe, “Yani hem de şehrin ortasında olan olay. Çok kenar köşede olan bir olay da değil.Hani şu kareyi yani şu çocukla bu şahsı görenler var mı diye şehirde çalışmalar devam ediyor. Bütün arkadaşlarımız mobese görüntülerinin başında ve teker teker inceliyorlar” diye konuşmuştu.

 

 

 

 

CHP’Lİ ADAYIN YEĞENİ

 

Kars eski Belediye Başkanı olan ve son seçimlerde CHP’den belediye başkan adayı olan Naif Alibeyoğlu, kaybolan Mert’in, dayısının torunu olduğunu söylemiş, Naif Alibeyoğlu, “Mert’in hiçbir sağlık sorunu yok. Kötü niyetli kişiler tarafından kaçırılmış olabilir. Sonu inşallah Pamir gibi olmaz. Herkesten yardım bekliyoruz” demişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.