Anasayfa > Ana Manşet, Türkiye > Mert Aydın’ın katil zanlısının ailesi şokta

13.04.2014 Paz, 18:21

Mert Aydın’ın katil zanlısının ailesi şokta

Reklam

Kars’ta ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Mert Aydın’ı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 23 yaşındaki Aykut B.’nin ailesi güvenlik gerekçesiyle Kars’ı terk ederken, geriye ipte asılı çamaşırları, tavukları ve kümesteki yumurtaları kaldı. Polis, yakınları 3 aileyi daha yanlarına alıp Kars’ı terk eden Aykut B.’nin ailesinin Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki evinin çevresinde 24 saat nöbet tutuyor.

Kars’ta 6 Nisan günü babasına ait işyerine yemek götüren Mert Aydın bir gün sonra kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta Ardahan yolu üzerindeki Karadağ çöplüğünün hemen yanındaki boş bir tabyanın içinde ölü bulundu. Tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü tespit edilen Mert Aydın’ın katilini bulmak için Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Polis 20 mobese ve 20 işyeri güvenlik kamerasını tek tek inceleyerek katil zanlısı Aykut B.’yi yakaladı. Cuma günü akşam gözaltına alınan ve sabaha karşı çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Aykut B., güvenlik nedeniyle Kars’tan götürülüp Erzurum H Tipi Cezaevi’ne konuldu.

 

 

 

AİLESİ KARS’I TERK EDİP BAŞKA KENTE GİTTİ

 

Mert Aydın’ın cinayet şüphelisi olarak Aykut B.’nin yakalanmasının ardından B. Ailesi, apar topar Kars’ı terk etmek durumunda kaldı. Yanlarına yakınları 3 aileyi daha alan B. Ailesi, güvenlik nedeniyle açıklanmayan bir kente gönderildi ve bu yolculukları da devlet gözetiminde yapıldı.

 

 

 

 

 

 

HEPİMİZİN HAYATINI KARARTTI, PERİŞAN OLDUK

 

Kars’ta yaşayan tanıdıklarını arayan B. Ailesi’nin fertlerinin, “Aykut hepimizin hayatını kararttı. Bizi çektiğimiz çileye bakın. Yollarda sürünüyoruz. Nereye yerleşeceğimiz belli değil. Perişan olduk” dedikleri öğrenildi.

 

 

 

 

 

İPTE ASILI ÇAMAŞIRLAR, KÜMÜSTE YUMURTALAR KALDI

 

Göç kervanına Aykut’un ailesi ile birlikte yakın çevresi olan 3 ailenin de eşlik ettiği bildirildi. Yaklaşık 20 kişi olan 4 ailenin fertleri şehri ani terk ettikleri için yanlarına çok şey alamadı.

 

 

 

 

Aykurt B.’nin babasına ait Kars- Iğdır Karayolu üzerindeki Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki oto galeri işyeri de kapandı. Kapısına kilit vurulan işyerinde 2 otomobil bulunuyor.

 

B. Ailesi’nin evinde eşya öylece duruyor. Aileden arkada kalan ipe asılı çamaşırları,  bahçedeki tavukları ve kümesteki yumurtaları da öylece duruyor.

 

 

 

 

KATİLE BEDDUA, EMNİYETE TEŞEKKÜR

 

Mert Aydın’ın cinayet şüphelisi Aykut B.’ye beddua eden komşuları, onun asabi bir yapısının olduğunu, mahalledeki çocukların ondan korktuğunu anlattı.  Çocuklar da çoğu zaman Aykut B.’nin, kendilerini taşladığını söyledi.

 

 

 

 

 

Kars’ın dört bir yanına, cinayet şüphelisi Aykut B.’nin yakalanması nedeniyle teşekkür afişleri azıldı. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve işyeri sahipleri tarafından hazırlanan afişlerin asılmasında da itfaiye ekipleri yardım etti. Afişlerde, “Mert yavrumuzun katilinin yakalanmasında yüreği ve dualarıyla destek olan Kars halkına, gece- gündüz demeden yüreğiyle çalışan Kars Valiliği ve Kars Emniyetine sonsuz teşekkür ederiz. Halkımızın ve ailesinin sağduyulu ve vakarlı duruşunun devamı temennisiyle” ifadeleri yazıldı.

 

 

 

 

 

Bu arada kent merkezindeki mobese sistemi bakımdan geçirilirken, yekliler kentteki mobese kameralarının artırılacağını söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.